Nástavec na kulový mlýn pro kruh RK-3E (3D)

Nástavec na kulový mlýn, někdy nazýván anglicky jako „ball mill rack“ je určen jako rozšiřitelné příslušenství pro profesionální hrnčíské kruhy Shimpo RK-3E a RK-3D. Je vyroben z kvalitní hliníkové slitiny a ošetřen odolným strukturním lakem. Montáž nástavce se provádí do již předem připravených otvorů v horní části hrnčířských kruhů RK-3E a RK-3D. Součástí dodávky jsou prodloužené fixační šrouby, které se vymění za kratší umístěné standardně na kruhu.

Nástavec lze instalovat dvojím způsobem. S menší roztěčí 110 mm s podpůrnou tyčkou blíže fixace nástavce, což je vhodné při použití s točnou průměru 350 mm u nejmenších lehkých porcelánových nádob. Nástavec doporučujeme ideálně používat s větší roztečí 140 mm, kdy se vedle točny zajistí podůrná tyčka. To je však možné pouze s točnou průměru 300 mm. Proto u modelu RK-3E, který je standardně vybaven točnou průměru 350 mm doporučujeme zakoupit náhradní točnu 300 mm.

Zajímavostí je také promyšlený odklopný mechanismus, kdy pokud kulový mlýn zrovna nepoužíváte, pak je možné nástavec jednoduše odklopit a kruh opět použít na točení keramiky (bez záchytné vany). Pomocí zajišťovacích šroubků se snadno nastaví dorazy podle zvolené velikosti porcelánové nádoby.

Součástí dodávky je základní nářadí a náhradní guma pro převod otáčení z točny kruhu na kulový mlýnek. Součástí dodávky nejsou porcelánové nádoby. Ty se dle požadavků zákazníka na velikost objednávají zvlášť spolu s mlecími tělesy. Můžeme dodat porcelánové nádoby s objemem 1, 3, 5 a příp. i 10 litrů. Prosíme poptejte.

Upozornění: toto originální příslušenství pro kruhy Shimpo míváme skladem v omezeném počtu.

 V případě zájmu nás prosím kontaktujte.


SPECIFIKACE

Rozměry d: 470 mm, š: 320 mm

Materiál hliníková slitina

Hmotnost 3 kgStaženo ze stránek www.keramickepece.cz. Vlastník textů ARTIK STUDIO s.r.o. pravidelně kontroluje jejich zneužití.

Možno zakoupit za katalogové ceny Shimpo tu, na ARTkeramice:

 www.artkeramika.cz/hrncirske-kruhy

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod