Na Návštěvě u keramičky Michele Michael

Tento týden vyšel prázdninový keramický časopis Golem: Přijměte malou ochutnávku a pak kontaktujte svého dodavatele.... autor / Michele Michael, foto / Philip Ficks, Stacey Cramp

Mohla byste prosím představit našim čtenářům svou tvorbu pod značkou Elephant Ceramics?

Tvořím ručně modelované výrobky z porcelánové hlíny a kameniny. Každý kus je originál, žádné dva nejsou nikdy stejné. Pro své výrobky používám své milované razítko se slonem, kterým označuji každou věc, kterou vytvořím (od toho také název mojí značky). ráda obtiskuji do hlíny různé látky a plátna, líbí se mi takto vzniklé jemné struktury. Míchám si vlastní glazury, které na výrobky buď natírám štětcem, nebo je do nich částečně ponořuji. Převážně vytvářím nádoby a výrobky na kuchyňský stůl.

Jak jste se dostala k výrobě keramiky?

Bylo to čistě štěstí a náhoda. chodila jsem jedno pololetí na takový kurz keramiky blízko místa, kde bydlím. chodila jsem léta kolem této budovy a vždy jsem si říkala, že by to bylo ideální místo pro nějaké řemeslné dílny. Jak jsem zjistila, že tu probíhá výuka keramiky, okamžitě jsem se přihlásila a hned jsem si toto řemeslo zamilovala. a to stále trvá.

Jakou technikou pracujete?

Tvar mých misek a talířů vychází tak nějak ze mě, nemám nikdy úplně pevný plán, co jdu tvořit, nechávám to často volně vyplynout. Určitě hlavně modeluji. Zkouším často nové glazury a jejich kombinace. své výrobky pak pálím klasicky v elektrické peci.

Jaký máte sortiment zboží?

Vyrábím všechno možné keramické nádobí, jako jsou misky, talíře, lžičky a servírovací tácky. Občas také vázy a květináče.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Určitě kladné ohlasy od mých zákazníků. Dostávám mnoho krásných e-mailů od lidí, kteří si ode mě zakoupili nějaký výrobek. To je pro mě nejvíc uspokojující.

Je možné si vaše zboží zakoupit někde v Evropě?

V kamenném obchodě bohužel ne, moje výrobky jsou dostupné pouze v mém internetovém obchodě. Pak je posílám po celém světě. Moje webové stránky, kde najdete také e-shop a můj blog, jsou

http://www.elephantceramics.com.

Jak se žije keramikovi ve státu Maine?

V dnešní době všichni z ručně vyrobené keramiky doslova šílí. Keramik je prakticky taková malá rocková hvězda! Trošku samozřejmě přeháním, ale zájem je opravdu velký, za což jsem nesmírně ráda... Dá se ve vaší zemi keramikou snadno uživit? Určitě to možné je, zvláště pokud vyrábíte velké množství výrobků. Pro svoji obživu dělám něco jiného, takže mě osobně keramika živit nemusí, a tak ji naštěstí mohu dělat pouze pro svoji zábavu a moje milé zákazníky. Je to skvělá věc, protože si mohu naplno užívat pomalého procesu výroby, s každou věcí si dostatečně vyhrát, experimentovat, zkoušet nové a nové věci a nejsem pod neustálým tlakem z povinnosti plnit objednávky. Dokud to takhle zůstane, budu velmi šťastná.

www.elephantceramics.com

foto na obálce časopisu a foto výrobků: Philip Ficks, foto autorky: Stacey Cramp.

http://www.artkeramika.cz/clanek-1589-cteni-prazdninoveho-keramika.html

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod