Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Modelářství porcelánu a keramiky

Nekonečných 19 let se čekalo na nové vydání tohoto bestselleru. To z roku 1985 žilo už spíše ve vzpomínkách několika málo vyvolených a hrstky studentů keramických škol. Teď máme neuvěřitelnou šanci tuto modlu nejen spatřit, ale i přidat do svých knihoven.
Jiří Špís: Modelářství porcelánu a keramiky
Hned na začátku se omlouvám za ta slova superlativů, která se v našich článcích tak často neobjevují, ale vězte, že jejich užití nemá za následek ani tučný honorář autora a ani chuť či ochota se mu zalíbit. Je to všechno mnohem prostší než by se mohlo zdát. Prostě a jednoduše jednou za několik desítek let se objeví kniha, která vyráží dech nejen těm, kteří koketují s jejím obsahem, nebo po tom jen celý život toužili, ale posadí na zadní část těla i fundované profesionály a stane se tak jeho denním společníkem.
Když je před 19 lety autor vydával společně se Státním pedagogickým nakladatelstvím Praha jako učebnici pro IV. ročník SUPŠ nebylo divu, že všech 300 výtisků za 9,50 Kčs bylo v tu ránu pryč.
Jen pár vyvolených mělo možnost ji jen koutkem oka zahlédnout a těm šťastnějším ji i rok na škole oprašovat.
Kniha je zajímavé nejen svým textovým obsahem, ale i její bohatou ilustrací, která je samozřejmě s novým vydáním ještě bohatší.
Nejen, že popisuje sádrařinu a modelařinu od samotných prvních krůčků, ale dostává se do neuvěřitelných detailů. Popisuje každou maličkost od výkresů, nástrojů, kruhů až po samotné výrobky u kterých uvádí celý postup výroby, ale a to je téměř neuvěřitelné i materiály a jejich přesné značení, samozřejmě aktualizované pro dnešní dobu.
Až neuvěřitelná smršť kreseb, nákresů a fotografií jako by chtěla ještě více zjednodušit orientaci čtenáře a názorně mu vklínit do paměti každý detail.
Kniha obsahuje 145 stran textu včetně 230 nákresů a fotografií a 11 barevných reprodukcí.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod