Model výlevky

Model výlevky Na tělo modelu konvice podle výkresu rozkreslime průnik výlevky. Do ohraničeného prostoru vyhloubime tři půlkulaté zámky a opatrně zatlučeme přiměřeně dlouhý hřebik bez hlavičky. Z plátů hliny sestavime ohrádku, do které nalijeme sádru (obr. 154)
. Vznikne sádrový blok s otiskem těla konvice, zalitý hřebik slouži k přesnému usazováni výlevky na konvici. Pokud by hrozilo, že v mistě styku odlitého bloku s tělem konvice vznikne přiliš ostrá hrana, která by se mohla při dalši práci ulamovat, vyhloubime do těla konvice v mistě průniku výlevky rýhu. Po odliti bloku sádry v tomto mistě vznikne nálitek, který bude toto nebezpeči eliminovat. Sádrový blok opracujeme do hranatého tvaru (obdobně jako při zhotovováni modelu ouška), rozkreslime osy a tvarujeme model výlevky podle pracovniho výkresu. Model výlevky lze vyrobit i tak, že tento dil rozkreslime na sádrový hranol, ze kterého výlevku vyřežeme a vytvarujeme. Abychom ziskali otisk těla konvice, styčnou plochu modelu výlevky narýhujeme a natřeme šelakem (nebo důkladně provlhčime vodou), naneseme na ni hustši sádru a výlevku přitiskneme na naizolované tělo konvice. Po vytvrdnuti vystouplou sádru opracujeme do požadovaného tvaru podle výkresu a vyhlazený model natřeme šelakem.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod