Máte rádi vlašské ořechy? - materiály v keramice

V příspěvku Popelová glazura v životě keramika jsem psala o popelu z vlašských ořechů, které čekají na svůj test a zdá se, že tento čas nastal.

Proč použít popel jako glazuru? Odpověď je jednoduchá, obsahuje (obvykle) všechny oxidy, které jsou potřeba k tvorbě glazury. Je to jedna z nejjednodušeji dostupných surovin - k správnému pochopení stačí zvážit kolik práce zahrnuje přeměnit křemen na křemenný pudr a kolik ke spálení rýžových otrub, které obsahují velké množství křemene ve svém popelu. Také je to zábava objevovat co v sobě příroda skrývá.

Jak tedy přeměnit vlašské ořechy v ořechovou glazuru?

Jezte hodně ořechů, chci říci HODNĚ ořechů...

:

Sbírejte jejich skořápky...

:

Spalte je... a buďte překvapeni jak málo popela dostanete z tak velkého množství skořápek...

:

Přidejte vodu a přeceďte přes glazovací síto... Nechejte odstát... Odlejte vodu, tak aby vaše glazura byla spíše jogurtové konsistence...

Zde je glazura na Lounském porcelánu...

:

:

Zde na hlíne MA od Pávka...

:

:

Dle mého názoru glazura s velkým potenciálem, naštěstí naše rodina má ořechy ráda a tak byli všichni upozorněni, že skořápky od vlašských ořechů patří k nám a ne do bioodpadu.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tomáš Kolář
03. 02. 2016 00:50:49

Zabloudil jsem sem, spíše náhodou - a byl velmi potěšen. Krásná, živá barva, poctivé řemeslo, příjemný komentář - no pohlazení na duši v dnešním hektickém světě. Tak děkuji a přeji spoustu zázraků v nejstarším řemesle světa...

Tomáš

ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod