Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Klinek podedni pro keramickou formu

Klinek podedni je nutný všude tam, kde chceme docilit klenuti dna výrobku. Pouze v některých připadech tvoři klenbu dna přimo forma (obr. 43). Klinek se odlévá buď na dno modelu (obr. 44), nebo se vyrobi předem a model se na něj nalije (obr. 45). 43/ Dvoudilná forma na cukřenku s klenbou dna ve formě 44/ Naliti klinku podedni na sádrový model 1 klinek 2 nalitý model 45/ Naliti sádrového modelu na vytočený klinek podedni 1 klinek 2 nalitý model Výška klinku podedni udává silu spodni části formy, proto musi být správně volena. Tvar klinku je důležitý zejména tam, kde hlavni forma má být použita k výrobě rozmnožovaciho zařizeni (obr. 46).
46/ Sádrový model lázeňského pohárku s klinem podedni a modelem nalévaciho otvoru Základni tvar klinku je na obr. 47, dalši vhodný tvar na obr. 48. 47/ Model klinku podedni: 1 Klenuti dna. 2 Ploška umožňujici přesné a čisté setřeni glazury z vnitřni části podedni. 3 Nožka výrobku (jeji šiřka se měni podle velikosti výrobku). 4 Tato plocha nesmi s plochou 5 svirat přiliš ostrý úhel. 5 Tvaruje se mirně konvexně. 6 Výška této části musi být dostatečná vzhledem k pozdějšimu odliti rozmnožovaciho zařizeni (obr. 49).
7 Zde se zpravidla vyřezává zámek, který má za úkol fixovat klinek v určité poloze (předevšim u reliéfnich tvarů). U některých rotačnich hladkých tvarů lze zámek vynechat (usnadňuje to pozdějši manipulaci s formou), což ovšem podmiňuje přesnou práci modeláře, protože klinek pak musi naprosto přesně sedět v každé poloze. 48/ Model klinku podedni 49/ Rozmnožovaci zařizeni na chybně tvarovaný klin podedni 1 misto, které se snadno odlomi V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod