Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Klikovský Keramický kurz v Praze

Vážení a milí přátelé, rád bych vás srdečně pozval na keramický kurz pro dospělé v Praze. Vede mne k tomu myšlenka propojit keramické kurzy v jihočeském Klikově, které se letos konaly už po desáté, s mým současným působením v Praze.

Koncem léta jsme v Klikově dokončili novou keramickou pec na dřevo podle návrhu japonského keramika pana Kusakabeho.

Máme za sebou první výpal, který dopadl docela pěkně. Na jeden z dalších výpalů této pece bych rád přizval i vás s vašimi výrobky. (Více o stavbě pece a prvním výpalu najdete na stránkách mého kolegy na http://www.bonsai.cz)

Díky keramikovi Tiborovi Kaligovi, který vede keramickou dílnu v Praze Stodůlkách, vás do ní mohu pozvat na keramické středy, kde se můžeme společně sejít u hrnčířské hlíny. Nabízím vám možnost vytváření keramických výrobků pod mým vedením v Praze a jejich glazování v Klikově a pálení v peci na dřevo.

První část kurzu v pražské dílně sestává z devíti setkání, které budou vždy ve středu od 18 do 20.30 od začátku října až do Vánoc. Po Novém roce budeme pokračovat dalším kurzem. Vypalovat vaše výrobky budeme příští rok na jaře. Některý jarní víkend se vypravíme do Klikova, kde výrobky naglazujeme a vypálíme. Součástí tohoto víkendu bude i příprava popelových glazur a šlemovek. Vypalovat budeme především zboží glazované, ale můžeme také nechat promluvit jen oheň a jeho plameny. Spaní bude na matracích ve vlastním spacáku v dílně nebo ve stanu, stravování vlastní, kuchyňka vám bude k dispozici, tak jak to někteří znáte z letních kurzů.

Pokud nám to počasí a čas dovolí, můžeme si udělat i jeden výpal v malé experimentální peci na dřevo v Klikově ještě před Vánoci, ale zatím to nemohu slibovat.

Tato zvláštní forma kurzu si bude žádat i zvláštní formu účtování kurzovného. Za devět keramických večerů v Praze zaplatíte 2700 kč. Budete mít k dispozici lektora, dílnu vybavenou hrnčířskými kruhy, za kterými se budete střídat, pomůcky a přežah vašich výrobků v elektrické peci.

Druhou částí kurzovného je 1200 kč za víkendovku v Klikově na lektora, dílnu, ubytování a glazury. Příspěvek na výpal bude účtován zvlášť v závislosti na velikosti výrobků a prostoru, který zaberou v peci. Počítejte přibližně 50 kč za 1dm³. ( To je zhruba cena za výpal jednoho hrnku).

Hrnčířskou hlínu nezahrnuji do ceny kurzu, budete si ji moci ode mne koupit podle potřeby za cenu obvyklou. Rád bych vám nabídl různé druhy keramických hlín a porcelánu vhodných pro výpal dřevem.

Těším se na setkání s vámi v Praze i v Klikově u rozpálené pece. Martin Hadrava

Keramický kurz pro dospělé 2010

V budově Federace rodičů a přátel sluchově postižených Hábova 1571/22, Praha 5 asi 5min chůze od stanice metra B Stodůlky

Termíny keramických střed v čase od 18 do 20.30 hod

Podzim 2010 13., 20 a 27.10. 3, 10 a 17.11. 1, 8. a 15.12. Cena: 3900 kč

přihlášky e-mailem na adresu: martin.klikov@gmail.com nebo na tel: 607 650 867 Zaplacením kurzovného hotově, nebo převodem na účet se závazně přihlásíte.Číslo účtu: 182703080/0300

Do zprávy pro příjemce uveďte prosím svoje jméno. Zařazení do kurzu vám hned potvrdím e-mailem, nebo sms. Nabízím i možnost rozdělit platbu do dvou splátek. Můžete se přihlašovat i v průběhu kurzu, ale pozor počet účastníků je omezený.

Fotografie z letních kurzů v Klikově najdete na http://www.hadrava.net
Jo a tento lektor na svý Shimpo teprve čeká :-

http://www.klikov.net
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod