Keramika Shino Takeda v keramickém Golemovi

A je to tady. Vyšel nový keramický Golem roku 2014!!!

Přinášíme Vám malou ochutnávku a více naleznete tu:

http://www.tvorivyamos.cz/rocnik-2014/c-1218/

Keramika Shino Takeda

Autor / Shino Takeda , foto / Ryan Willms

Keramička Shino Takeda se narodila a vyrostla v Japonsku, na jihu ostrova Kyushu, kde měla od mala blízko k bohaté historii výroby keramiky a také k tradičnímu umění obecně. Lásku k umění jí předali i její rodiče, její matka je velikou obdivovatelkou a také sběratelkou starého tradičního umění.

Již od dětství jezdila se svými rodiči po celém Japonsku a navštěvovala řadu výstav a uměleckých studií, od mala se seznamovala se zajímavými lidmi z uměleckého prostředí.

Keramiku začala Shino vyrábět až po odstěhování do New Yorku, kde začala tvořit pod značkou – svým jménem Shino Takeda. Její tvorba je mixem tradičního japonského řemesla s moderními prvky a vlivy jejího nového působiště.

Typickým znakem pro autorku je lehce nedokonalý tvar nádob daný ruční výrobou, příjemné přírodní barvy, zajímavé a propracované tvary. Každý kousek je pouze jediným originálem. Ráda tvoří lehce nepravidelné tvary, experimentuje s glazurami, kombinuje drsné a jemné povrchy hlíny. Často jsou to výrobky a nádoby k dennímu používání, které se ale stejně dobře vyjímají na polici jako výtvarné dílo.

Všechny nádoby jsou ručně modelované z plátů nebo vymačkávané z koule hlíny. Jedním z jejích prvních výrobků byly sady originálních, ručně modelovaných lžiček a malých dezertních talířků.

Typické jsou její mísy na ovoce s dírkami ve tvaru hvězdiček, šálky různých tvarů, vázičky a také šperky z navlékaných ručně modelovaných korálků.

Své keramické studio na Manhattanu sdílí s několika dalšími umělci.

Tento způsob tvorby ve sdíleném prostředí s více výtvarníky různého zaměření je ve světě hodně častý a oblíbený. Má to spoustu výhod.

Umělci se mohou vzájemně inspirovat, prolínat se uměleckými odvětvími, pořádat spolu zajímavé výstavy a akce a v neposlední řadě sdílet také náklady na pronajatý prostor. Je docela s podivem, že tento způsob tvůrčího prostředí napříč výtvarnými obory na jednom místě u nás není moc k vidění.

Například v Kapském Městě v JAR je takových studií celá řada, jak jsme již psali v článku o Jeannette Unite, která se zabývá lehaným sklem.

http://shinotakeda.com/

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod