Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

keramika - Pece na dřevo 12

V tuto chvíli je již opravdu stavba pece kompletně hotová. Zbývá ji pouze celou zabezpečit stažením zdiva do pevného kovového rámu, který do budoucna zabrání pohybům zdiva při provozu a nedovolí aby došlo k případnému narušení statiky celé stavby.
Kovový rám je však nutné projektovat na každou konkrétní pec podle její specifické konstrukce. Základem pro takový rám bývají silné traverzy umístěné na nejvíce namáhaných místech(pecní komora, topeniště apod.) a vertikálně zapuštěné(zabetonované) do země nebo podlahy minimálně 1m hluboko. Ty pak slouží jako opěrné body pro horizontálně vedené menší traverzy, železné pásy či táhla.
Naše pec je zády opřená o budovu dílny a přední stranou o hluboký betonový základ bývalého hnojiště. Bylo tedy zapotřebí stáhnout ji především ze stran. Postačil k tomu tedy pouze pevný kříž z traverz umístěný z boků ve středu pecní komory viz. foto a příčná horizontální táhla, která oba kříže stáhne proti sobě a tím i celou komoru. Kříže jsou přitom pevně svařeny, avšak táhla jsme na koncích opatřili závity, aby se dali pomocí matek povolovat nebo přitahovat podle potřeby. Dále jsme do rámu stáhli ještě komín po jeho celé délce. Vertikálně vedená železa objímající všechny čtyři rohy komína jsme po každém 1m výšky horizontálně stáhli po celém jeho obvodu.
Pec se však dá také samozřejmě stahovat i dodatečně podle potřeby.
autor: Duchek
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod