Keramika pálí pálí a pálí.....

Zboží aby se z hlíny změnilo v keramiku, musí projít vysokým žárem.

Tento proces se dá provozovat na rozličných stupních bezpečnosti. Pokud budeme pracovat s klasickým výpalem v elektrické peci, osazené regulátorem, tak se teplého zboží snad ani nemusíme dotknout.

Každopádně nám na takový kontakt bude dostačovat běžná rukavice jako ochranná pomůcka.

O řád složitější už je to u výpalu plynem. Tedy živým ohněm. Při obsluze pece, jako posouvání klapek atp. Už nám hrozí potenciální styk s vysokou teplotou.

Ještě vyšší pravděpodobnost nastává při výpalu „RAKU“, kde zboží z pece vytahujeme při teplotách nad 1000°C a ještě s ním manipulujeme. Takže hrozí styk s částmi pece, plamenem hořáku či rozžhaveným zbožím. A věřte mi, nebo ne, pálí to!

Nejhorší pak jsou experimenty u dřevopecí a navíc s nějakou alternativní metodou výpalu, či nějakým vývojem. To pak nevíte, kdy a jak co vyšlehne, či je potřeba chytit. V těchto situacích se hodí mít kvalitní vybavení. Tedy mám na mysli ochranné pomůcky.

Existují rukavice, ale i jiné části oděvu odolné vysokým teplotám. Lze je pořídit ve specializovaných prodejnách. Avšak kdo nechce moc hledat a shánět, tak takové rukavice s odolností do 1200°C se dají přiobjednat k veškerým pecím co lze na našem webu pořídit. http://www.artkeramika.cz/eshop/index.php?node=3

Po tom, co se vám zadaří se potkat byť i v kvalitní kožené rukavici s živým mocným plamenem, blikotajícím si kolem teplot 1200°C v peci, tak zažijete zvláštní zkušenost. Rukavice zvláštně a nenávratně ztvrdne. Ruka z ní jde dosti těžko vyndat. No a necítí se sama dosti ve své kůži.

Není to ještě asi úplně popálenina, ale rozhodně to není nic moc příjemného. A v tu chvíli už je pozdě přemýšlet nad investicí do kvalitní rukavice.

Navíc pár spálenejch koženejch svršků brzy zaplatí jedny žáruodolný.

Když už je ovšem ruka z rukavice a v nepohodě, tak se jí dá myslím docela slušně pomoci.

Osobně jsem mazal ruku čistým olejem. 100% levandulový, smíchaný se 100% olivovým.

Po dvou dnech se zacelily prasklinky i puchýřky a do rukou se vrátila přirozená citlivost.
Ale pokud máte nějaký jiný, nebo i lepší babský recept, určitě potěší mnohé, nejen mne. Takže pálení zdar...
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod