Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

keramika - KERAMICKÉ STUDIO Kohoutov

KERAMICKÉ STUDIO Kohoutov
Keramické studio sídlí v historické školní budově obce Kohoutov u Dvora Králové nad Labem od roku 1994. Zkoušíme zde nové technologie výpalu keramiky, pořádáme symposia pro výtvarníky a poskytujeme celoživotní vzdělávání pro keramiky profesionální, „nedělní“ i pro pedagogy, kteří keramiku vyučují. Každoročně zařazujeme akreditované rekvalifikace „Umělecký keramik“ a „Točíř keramiky PK“. Studio je členem Asociace institucí vzdělávajících dospělé a Svazu výtvarných umělců- keramiků. Rádi bychom vám nabídli k využití nové výukové materiály - výsledek mezinárodní spolupráce z projektu „LEONARDO DA VINCI - Přenos inovací v odborném školství“, kterého se Studio účastnilo. Vše je k dispozici v českém jazyce na www.eu-ceramics.eu a naleznete zde instruktážní videa použitelná ve školní i individuální výuce. Rozpracována jsou tato témata:
Točení na kruhu

Glazování

Ražba písma a dekoru

Majoliková malba

Dekorace sítotiskem

Tvarování z cihlářské hmoty.

Můžete prostudovat také „Průvodce EKO-koncepcí“, který čerpá i ze zkušeností projektových partnerů z Francie a Velké Británie. Britský partner - Univerzita ve Wolverhamptonu – zpracoval „ Průvodce tvůrčím postupem“ s metodickým návodem pro náplň semináře. Inspirativní pro vás může být i bohatá fotogalerie. Stránky jsou volně přístupné a po registraci je možno využít také pedagogického průvodce k jednotlivým videím. KERAMICKÉ STUDIO ŠKOLY Lektor Keramického studia Petr Toms v rámci projektu vyzkoušel novou konstrukci pece pro výpal dřevem s využitím předehřátého vzduchu. Pec používáme a dále vylepšujeme během keramických kurzů i uměleckých symposií. Inovativní konstrukce pece se výborně uplatnila v letošním programu „Alchymie glazur a barev“, ve kterém se keramici s lektorem Petrem Tomsem věnovali hlavně seladonovým glazurám. Keramický svět není rozdělen hranicemi, zahraniční zkušenosti jsou přínosné i pro lektory a účastníky kurzů v Keramickém studiu.
V roce 2012 zde strávili měsíc na residenčním pobytu kanadští výtvarníci a belgická keramička,kterým umělecké konzultace poskytovala Ak. soch. Jindra Viková. Zapojili se také do našeho dlouhodobého projektu „Mezníky v krajině“. Výsledná díla z pobytu se objevila již na několika tuzemských výstavách. Návštěvníci Keramického studia mohou využít i zdejší studovnu odborné literatury, prostudovat sbírku keramických děl a nakoupit v prodejně keramických potřeb. Informace o aktuálním dění umisťujeme na Facebook a nabídku programů na naše stránky.
Keramické studio Jarmily Tyrnerové s. r. o. Kohoutov 74 544 01 Dvůr Králové nad Labem tel.: 499 392 416 www.keramiko.cz

Související informace od silisu:

http://www.artkeramika.cz/clanek-1440-keramicky-casopis.html
Je zveřejněno se souhlasem vydavatele Sillikátového svazu.http://www.silis.cz/cz/uvod/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod