Keramických STO DŽBÁNŮ 2018

STO DŽBÁNŮ 2018

 

Ve dnech 18. až 20. května se Kunštát již podruhé zúčastní celoevropského projektu Dobrý den, keramiko! Iniciativy, která vznikla v roce 2015 v Itálii s cílem zvýšit povědomí o keramickém řemesle v místech, kde má toto řemeslo dlouhodobou tradici. V roce 2016 Italská asociace keramických měst nabídla tuto myšlenku ostatním národním asociacím se záměrem vytvoření Evropských keramických dnů.

I letos tato akce proběhne souběžně v „keramických“ městech v Itálii, Španělsku, Francii, Německu, Portugalsku, Polsku, Chorvatsku, Slovinsku a České republice.

Letošní ročník zahájí  tradiční výstava keramiky Terra Kunštát, a to v pátek v 17 hodin v areálu Jeskyně blanických rytiřů v Rudce. V sobotu a v neděli pokračuje exhibicí Sto džbánů. Právě tolik kusů by během víkendu mělo vzniknout pod rukama mistrů řemesla na náměstí K. Bochořáka. Vyrobené džbány se stanou součástí plastiky, která bude umístěna ve veřejném prostoru v Kunštátě.  Akce po oba dny začíná v 10 hodin. Sobotní program bude zakončen večerním výpalem pece vytápěné dřevem. Jako doprovodný program budou připraveny ukázky výpalu raku a dílny pro děti i dospělé.

Akci pořádá město Kunštát ve spolupráci s Asociací českých keramických měst.
 

„Cílem této akce je podpora tradičního řemesla a jeho prezentace jako kulturního dědictví, které by nemělo zaniknout.“ 
 

Jste srdečně zváni!

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod