Keramický svátek

KERAMICI jsou takoví zvláštní tvorové. Byť povětšinou tvrdí, že jsou hrozně líní, je za nimi vždy vidět kupa práce.

Keramik, to je jistý druh životní filosofie, životního stylu a s nadsázkou by se dalo mluvit i o náboženství.

Každopádně tomu už bude skoro týden, co proběhla jedna keramická událost. V běhu života by člověk ani nestihl popsat jednu událost a už se tvoří další. Tak teda pár řádek k té proběhnuvší.

Udála se v keramickém městečku Kunštátě na Moravě. Krom výrobců se tu sešla i spousta návštěvníků. Někteří aby se setkali se známými, jiní aby nakoupili, potěšili se, přiučili či jen poslechli nějaký ten lidský šum.

Netuším co lidi na podobnou akci přiláká nejvíce?

Nejsíš to bude ten celkový guláš. Nemyslím tím jídlo a pití, neb to je jasný, že to zajímá všechny, neb žízní bychom bídně zhynuli. Navíc většina jsme místní a jídlo je takový náš národní sport.

Ovšem i k jídlu patří trochu té kultury. Takže bych zmínil tu, která mne zaujala a ucho potěšila v podání Radima Hladíka a jeho Čajovny
K tomu setkání s přáteli keramiky, ale i čajovníky. Neb k čaji keramika rozhodně patří.
O tom, že podobné chutě nemám jen já, svědčila velká návštěvnost.
Pro ty, co se chtěli nejen pokochat, ale i přiučit, se tu našla pestrá nabídka z tvorby místních i přespolních keramiků. Kvalitní prezentace přinášely i nadstandart, kde krom zboží, které se samozřejmě za mrzký peníz dalo získat do vlstnictví, se dalo i přiučit. Tedy přesněji získat onen cenný příběh, jak že to vlastně vzniklo a vzniká.

Pokud se vám podařilo dojít až k stánku obehnaného páskou, tak vězte, že se nejednalo o místo, kde se udál trestný čin, ale o místo, kde lze tvorba vidět naživo. Michal tu bravurně předváděl některé ze svých propracovaných technik.

Přesnější výklad o technikách a vybavení jste mohli shlédnout již v týdnu, jak jsme Vás informovali:
http://www.artkeramika.cz/clanek-1629-keramika-poodhalila-sva-tajemstvi-v-jmk.html
Konec prvního dne završil, stejně jak v týdnu na akci s Michalem a jeho RAKU keramikou pěkný přívalový slejvák. Takže ROCK AND ROLL BAND MARCELA WOODMANA
už byl provázen kapkami deště. A nebyla to žádná Samba, ale pořádnej nářez.
Takže opět za rok v Kunštátě, nebo častěji tu na webu. Nebo si tu můžete pořídit nějaké to vybavení http://www.artkeramika.cz/eshop/ a příští rok to zkusit z druhé strany, jako prodejce. Já si to letos naopak zkusil jako návštěvník a musím uznat, že to byla příjemná změna.
Další obrázky jsou na Jirkově FB:
[https://www.facebook.com/photo.php?fbid=780434305348726&set=pcb.780437048681785&type=1&theater]
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod