Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Keramický kurz pro dospělé v Praze

Vážení a milí,

rád bych vás srdečně pozval na keramický kurz pro dospělé. Vede mne k tomu myšlenka propojit keramické kurzy v jihočeském Klikově s mým současným působením v Praze.

Koncem léta 2010 jsme v Klikově dokončili novou keramickou pec na dřevo podle návrhu japonského keramika pana Kusakabeho. Máme za sebou první výpal, který dopadl docela pěkně. Nabízím vám možnost vytváření keramických výrobků pod mým vedením v Praze a jejich glazování a pálení v Klikově. Pokud se vše podaří včas připravit, tak právě v této nové peci.

Více o stavbě pece najdete na http://www.dropbox.com/gallery/309959/1/pec%20na%20Hlinic%C3%ADch?h=0bd4f7

Díky keramikovi Tiborovi Kaligovi, který vede keramickou dílnu v Praze Stodůlkách, vás mohu pozvat na keramické středy, kde se v této dílně můžeme společně sejít u hrnčířské hlíny.

První část kurzu v pražské dílně sestává z devíti setkání, které budou vždy ve středu od 18 do 21h od začátku ledna až do března 2011.

Vaše výrobky budeme vypalovat až začátkem léta. Některý víkend se vypravíme do Klikova, kde výrobky naglazujeme a vypálíme. Součástí tohoto víkendu bude i příprava popelových glazur a šlemovek. Vypalovat budeme především zboží glazované, ale můžeme také nechat promluvit jen oheň a jeho plameny. Spaní bude na matracích ve vlastním spacáku v dílně nebo ve stanu, stravování vlastní, kuchyňka vám bude k dispozici, tak jak to někteří znáte z letních kurzů.

Tato zvláštní forma kurzu si bude žádat i zvláštní formu účtování kurzovného.

Za devět keramických večerů v Praze zaplatíte 2700 kč. Budete mít k dispozici lektora, dílnu vybavenou hrnčířskými kruhy, za kterými se budete střídat, pomůcky a přežah vašich výrobků v elektrické peci.

Druhou částí kurzovného je 1200 kč za víkendovku v Klikově na lektora, dílnu, ubytování a glazury. Příspěvek na výpal bude účtován zvlášť v závislosti na velikosti výrobků a prostoru, který zaberou v peci. Počítejte přibližně 50 kč za 1dm³. ( To je zhruba cena za výpal jednoho hrnku).

Hrnčířskou hlínu nezahrnuji do ceny kurzu, budete si ji moci ode mne koupit podle potřeby za cenu obvyklou. Rád bych vám nabídl různé druhy keramických hlín a porcelánu vhodných pro výpal dřevem.

Těším se na setkání s vámi v Praze i v Klikově u rozpálené pece.

Martin Hadrava ↓

Fotografie z letních kurzů v Klikově najdete na: www.hadrava.net více o Klikovu: www.klikov.net

http://www.fler.cz/zbozi/kurz-keramiky-aneb-adrenalinovy-zazitecek-811162
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod