Keramický časopis

V několika posledních článcích jsme se tu zmiňovali o tom, jak získávat informace, prezentovat keramiku a pořádat workshopy. Jinými slovy co a jak se děje ve světě našeho řemesla.

V článku Mirky se i tošku diskutovalo.

http://www.artkeramika.cz/clanek-1431-tvurci-dilna-workshop-dobry-napad-pro-ceske-prostredi.html#diskuze

Jak bývá zvykem, více pomocí mailů, než otevřeně ve veřejné diskusi. Netuším proč?

Nicméně ARTkeramika.cz se pokusí přinášet informace i nadále veřejně a pokud možno i transparentně

Toho lze docílit i otevřením se všem názorům. Takže v následujících připravených článcích se možná setkáte i s autory či prezentací zboží, které někoho nejspíš překvapí. Ale keramika není jen ateliérová záležitost a zábava hrstky vyvolených. Keramika a s ní spojené činnosti provází lidstvo po spoustu věků.

Se společností Silis a dalšími, jsme pro Vás připravili malou ochutnávku ze silikátového dění.

Pokud se ovšem nezapojí jak jednotlivci, tak i firmy, tak český keramický časopis nebude!!!

Pokud nebudeme mít keramické medium, nejen že budeme tíže konkurovat, ale i hůře oslovovat naše stávající zákazníky. Neb oni sami se nepřetrhnou aby si uvědomili cože to za skvosty každý jeden z nás ve svých dílnách a studiích tvoříme. Nebo z čeho a v čem tvořit můžeme?

Pokud jste nedočkaví, možná ještě posledních pár kusů v tištěné podobě můžete získat na Silisu.
O zrod tohoto dílka se svou podporou zasloužily i ostatní firmy a jadnotlivci, včetně autorů jednotlivých článků, jimž patří dík za ochotu investovat nejen finance, ale i čas a námahu.
A nyní pár slov pro úvod

Redakce Keramického zpravodaje

Editor Ing. Karel Pavlík

Redaktorka Monika Molnárová

Silikátový svaz před řadou let inicioval vydávání časopisu KERAMIK, když vyvolal setkání Cechu keramiků a fy VEGA s.r.o. Keramik se následně přejmenoval na Keramika a sklo a poté zanikl. Mezi keramiky, zejména řemeslníky, na řadě škol i mezi příznivci keramického řemesla se na časopis vzpomíná. Proto svaz v roce 2010 vydal KERAMICKÉ ŘEMESLO jako mimořádnou a volně šiřitelnou přílohu Keramického zpravodaje č. 5/2010. Další bylo v roce 2011 OBKLADAČSKÉ ŘEMESLO, které vyšlo k 15 létům Cechu obkladačů ČR. V letošním roce Vám představujeme KERAMICKÉ A SKLÁŘSKÉ ŘEMESLO.

V těchto řemeslných přílohách nejde ani tak o původní odborné články ale o zpověď a oslavu řemeslné výroby, radosti z kumštu, a také o český výrobek. Radost, ale také starost o český výrobek najdete například v článku o výrobě skleněných vánočních koulí a perel. Propagace řemesel, ke které naše přílohy Keramického zpravodaje také slouží, není zaměřená jen na uživatele a milovníky řemeslného výrobku. Naší snahou také je dát informaci dětem, které se rozmýšlí o své budoucnosti (a samozřejmě i jejich rodičům), že s řemeslem je možno také spojit svoji profesní kariéru a spojit práci i koníčka na desítky let. Redakce děkuje všem, kteří poslali články. Ať už obecné nebo jako představení firem. A děkuje také všem, kteří vydání podpořili úplatnou presentací své firmy.

Je zveřejněno se souhlasem vydavatele Sillikátového svazu.http://www.silis.cz/cz/uvod/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod