Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

keramický Beroun 2011

Již uplynulo 15 let od doby, kdy jsme jezdili po republice a přemlouvali ty lepší hrnčíře a keramiky, aby přijeli do Berouna na 1. Hrnčířské trhy.

Dalo dost práce je přesvědčit o tom, že to nebude na újmu jejich dobré pověsti a že chceme dosáhnout úroveň zahraničních trhů, kde význam slova hrnčířské trhy je zcela jiný než byl u nás , že se bude jednat o přehlídku kvalitního hrnčířského řemesla. Z 80 hrnčířů, kteří slíbili přijet přijelo 60.

Téměř všichni jezdí na trhy dosud a v narůstající konkurenci obstáli. Dnes se trhy staly prestižní záležitostí a zájemců o účast je více než je možno pozvat. Nyní jezdíme do zahraničí a zveme tamní hrnčíře a keramiky a máme jim co nabídnout.

Letos jich přijede celkem 35. Mezi nimi hodně nových tváří. Již tradičně jsou to hosté z Maďarska, Slovenska, Polska a Německa. Letos poprvé přijede keramička až z Bulharska .

Starobylé řecké hliněné amfory představí prostřednictvím zastoupení v Passau pan Nikos Kavgalakis z Řecka. Vyrábí je ručně na hrnčířském kruhu stejně jako jeho dávní předkové. ®ije a pracuje v keramické obci Margarites na Krétě. Ostatní nejsou o nic méně zajímavější - přijďte se podívat.

Město Beroun připravilo bohatý program a na podiu bude také v sobotu 10. září ve 14 hodin slavnostní vyhlášení vítězů soutěže keramiků, kterou zaštiťuje a sponzoruje berounský Hotel Na Ostrově .

Ocenění Zlatá brána třem vybraným skvělým hrnčířům předá starostka města pani Šárka Endrlová. Práce hodnotí odborná porota, jejíž řady nově posílí akademický sochař Docent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pan Pavel Knapek.

Vše uvede a každého vyzpovídá herečka náš milý host Tereza Bébarová .

Na závěr sobotního programu okolo 16. hodiny vystoupí cimbálová muzika Gili Romani z Plzně a pozve všechny do vinařského koutku, kam se po 16,30. hodině přesune a bude zde hrát i po 18. hodině, kdy sobotní trhy končí.

Všichni návštěvníci najdou co si oblíbili ... známé keramiky, bramboráky, halušky, berounského Medvěda či žambereckéko Kance, karlštejnské víno........ a určitě objeví i něco nového - třeba osobitou keramiku pani Evy Liebmann z Chemnitz .

Na trávníku uprostřed náměstí budou vystaveny soutěžní práce a také zde najdete INFO stánek, kde se dozvíte co budete o trzích potřebovat vědět.

Nejlepší oslavou XV. jubilea berounských Hrnčířských trhů bude, když se berounské náměstí zaplní opět šikovnými, pohodovými a veselými lidmi a bude hezky. Poděkování patří i všem partnerům trhů a Městu Beroun i berouňákům, kteří vzali trhy za své.

Vše důležité týkající se XV. Hrnčířských trhů najdete na webu www.hrncirsketrhy.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod