Keramické Glazury WELTE na létajících balónech

Dvacetiletá přítomnost glazur WELTE na českém trhu s keramickými materiály vyvolává potřebu lepší prezentace. Vždyť za tu dobu v nabídce glazur nezůstal kámen na kameni. Výrobce hodnotí úspěšnost jednotlivých položek a ty, jejichž prodeje stagnují, nemilosrdně vyřazuje z programu.
Jelikož jsou u WELTE vstřícní a slyší na poptávku, objevují se zase zcela nové glazury. Mnohdy ovlivněné módou a současnými trendy v keramice (“kovovky“, stékavé, výkvětové s velkoplošnými krystaly...).

Hlavní průlomový moment obměny nabídky glazur WELTE je však definitivní ukončení prodeje glazur obsahujících škodliviny. Řada WELTE Profesional tak mohla být zrušena. Glazury, jež jsou nyní zhotovovány jinou technologií při shodném výsledku a jsou zdravotně nezávadné, byly přesunuty do základní nabídky. Tu tradičně tvoří následující řady, které se liší vypalovací teplotou, mírou lesku a přítomností efektů.

Asi víte, že standardně nabízíme:

- Glazury KGE, efektující pro teploty 1 020 – 1 080 °C

- Glazury KGG, lesklé pro teploty 1 020 - 1 080 °C

- Glazury KGM, matné pro teploty 1 020 – 1 080 °C

- Glazury KGS, kameninové pro teploty nad 1 200 °C

Dalšími kritérii pro posuzování dekorativních vlastností glazur jsou pak jejich krycí schopnost a stékavost. Jenže tak dokonalý, aby odhalil charakteristické chování glazur, nikdy žádný plochý vzorek z laboratoře nebude.
Proto je nejvyšší čas zcela obnovit kolekci reálných “živých“ výpalků glazur, které slouží k orientaci zákazníků. Uplatní se jak v prodejnách, tak v tištěném katalogu i na internetu - e shopu....

Přemýšleli jsme, jak nejlépe ukázat, co glazury WELTE umí.

Pokud jsou požadavky keramiků směřovány k základní paletě lesklých a krycích barev, tak plně vyhoví nabídka tuzemských glazur Pd a AS. K nim také zákazníky vedeme z cenových důvodů a proto, že jsou také plně konkurenceschopné kvalitou... Chceme ovšem poskytnout co nejdokonalejší obraz chování glazur na reliéfu, v prohlubních i na plochách zdobeného předmětu. Zde se vlastnosti glazur projeví naplno. Některé v tenčí vrstvě světlají (výjimečně tmavnou - opravdu, bez legrace...). Jiné, když stečou do prohlubně, tak drobně vykvetou, případně vyvolají matné efekty, které však na menší ploše nestačí reagovat a plně se projevit.

Až dosud musel zákazník prokázat hodně fantazie, aby si představil chování glazur jinde, než v rovině. Rádi bychom, aby snáz porozuměl změnám odstínu glazur, když použije barevnou hlínu. Může pak lépe předvídat, jak výpal dopadne na červeném a černém střepu....

Nyní, po měsících úsilí, zkoušek, výběru formátu a samotného vzorování máme k dispozici vybranou kolekci glazur WELTE řad KGE a KGG. Pro co nejobjektivnější výsledky pálení a co nejlepší přiblížení se laboratornímu ideálu jsme zvolili bílý střep, hlínu Creaton 24 bez šamotu. Je vytlačena do sádrové formy, přežahnuta na 900 °C, glazována máčením.

Martin B ü ch l e r

KeramikCZ, spol. S r. o.

www.keramik.cz

Vzorování glazur:

http://www.artkeramika.cz/clanek-1250-glazura-na-keramiku-a-je-to.html

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod