Keramická konference Černoraku 2015 obsazena

Přihlášky na konferenci uzavřeny,

děkujeme Všem za velký zájem i včasné přihlášení na konferenci Černoraku 2015.

Počet míst pro veřejnost byl od počátku limitován a přihlášek se nám sešlo až překvapivé množství. Výběrová komise posuzovala přihlášky anonymně, dle vyjádření k motivaci. Na všechny vybrané se těšíme a současně doufáme, že se všichni zas s chutí přihlásíte v budoucnu na některou další akci pořádanou naší skupinou.

Účelem konference je především rozšíření členské základny obecně prospěšné společnosti KC Doupě a aktivní práce pro keramickou komunitu v ČR. Obrovský zájem o technologii černého raku nás však dále velmi motivuje k zorganizování podobné akce přístupné široké veřejnosti. Pevně doufám, že se vše podaří a v budoucnu se setkáme v široké společnosti u bazaltů,ohně, pecí a dřevěného uhlí.

Ještě jednou děkujeme a dopředu můžeme slíbit obrazovou reportáž z konference. 

Také nadále dudeme informovat na stránkách KC Doupě  a ARTkeramika a tak budete mít možnost se aktivně zapojit.

NAše dveře jsou otevřeny

NA obrázku test bazaltu z Jeleního vrchu v nové poklopové skládačce páleno dřevem na 1300°C

http://www.artkeramika.cz/kompaktni-drevopec-na-vypal-keramiky-artkeramika-kittec

 

 Pro ty co uvažují do budoucna se zapojit do činnosti KC Doupě a přátel, tak i příprava jednotlivců na akci nevypadá nijak jako jen pouhé očekávání, ale příprava i přínos informací a zkušeností. Fotky jsou od více účastníků a bližší info proběhne na konferenci.

1300°C

1165°C

Kromě vzorků bazaltů z různých pecí na různé teploty jsou  připraveny i misky z Viktorem připraveného a sestaveného materiálu.

 

 

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Viktor
22. 10. 2015 23:41:56

Tomáši, Petře, Mirko, Jájo a ostatní
je pravda že "jarní" diskuse k tématu černého Raku byla asi jedna z nejživějších a nejrozjetějších co se na Artkeramice objevila... a účastnilo se jí více lidí. Bohužel skončila s kolapsem webu a posléze se přesunula na e-maily "organizačního a přípravného výboru". Takže Ti další vůbec neměli tušení že se věc dále posunuje a že se "něco chystá".
Neznám objem Doupěte, ale nevešlo by se tam teď třeba o 2-3 lidi více na "divokou kartu" tj. bez postele a jídla když jsou tak pěkně namotivováni???

Tomáš Macek
23. 10. 2015 10:07:00

Trošku pro vysvětlení. Ti co se ujali organizace akce se rozhodli něco udělat a zjistit možnosti. K tomu přibrat dle možností další zájemce. Zjistit a otestovat možnosti a schopnosti. Sami zkoušíme a učíme se. Možnosti ubytování v místě, kapacita pece , výsledky výpalu, jídlo atp. Pokud se zadaří určitě se rádi podělíme o výsledky a pokusíme se v činnosti pokračovat. Možná nejen stylem konference, ale i workshopu. I způsob registrace- systému je třeba si vyzkoušet. Na někoho padne černý petr, to je mi líto, ale to je život. Hlasovaní bylo vyzkoušeno matematickým mechanismem a prostě takto vyšlo. A že má někdo bramborovou medaili to už je život. Nelze kapacitně vypálit více kusů a jak potom vysvětlit, že se dude pálit pepův a ne frantův? Co vy na to? Opravdu jsme si velmi lámali hlavy, abychom nikoho neurazili a stále si lámeme jak to udělat?
Rozdělit kdo si něco vypálí a kdo ne? kdo si může lehnout na postel a kdo musí do hotelu? Poraďte, navrhněte,zapojte se ...my nejsme vševědoucí.

JP Pankova
23. 10. 2015 12:44:50

Presne tak Viktore, za starych casu se proste zahlasilo, ze nekde se sejde mnozstvi keramiku vetsi nez male a kdo mel cas, udelal tam alespon nizky prulet, donesl kus buchty, kus vina nebo co mu rostlo na zahradce a bylo to fajn. Nejsme male deti abychom museli mit v peci vlastni vzorek. Myslim, ze dost z nas by bylo poteseno prostym faktem, ze druheho cloveka z diskuse uvidi na zivo. A nemusi mit nutne vedle nej postylku ani plne korytko.

Tomáš Macek
22. 10. 2015 17:28:00

Tak jsem přidal pár obrázků z příprav...

Jaja
22. 10. 2015 18:49:20

Ci to byla iniciativa, ze z otevrene prirozene diskuze se najednou stala akce pro "10 rovnejsich", kteri jsou vybirani cleny anonymniho organizacniho vyboru? Prosim aby podobne, pozdeji zkompromitovane diskuse, byly predem oznaceny v zahlavi rudym koleckem o velikosti alespon 20pixelu. Dekuji.

Petr Toms
22. 10. 2015 19:52:24

Ahoj Jájo,
pokusím se tu vše vysvětlit, ačkoli jsme doufali, že se to podařilo srozumitelně formulovat již v pozvánce.
Organizační tým tvoří: Petr Toms, Tomáš Macek, Mirka Randová a Petr Novák. Hlavním důvodem organizace konference je katastrofální pasivita velké části českých keramiků. Těžko říct, kolik lidí se nějakým způsobem zajímá o ateliérovou, výtvarnou, řemeslnou, či hobby složku keramiky. Určitě to jsou tisíce, možná desítky tisíc lidí u nás. Mnohem snazší je vyčíslit počet těch kteří bez nároku na jakékoliv ocenění pomáhají tyto široširé zástupy informovat o dění ve světě i doma, o technologii a technikách, historii, legislativě... Těch, kteří jsou ochotni sdílet všechny své tvrdě nabyté zkušenosti. Těch kteří to navíc dotují ze své kapsy (Artkeramika pro letošek o jen vlas unikla záhubě) . Nechceme nic jiného, než tuto hrstku jedinců rozšířit o nové tváře. Dále tu jde o první zkoušky naprosto nové technologie. Smícháním těchto dvou ingrediencí má vzniknout akční tým, schopný zorganizovat naprosto otevřenou akci (workshop, kurz, seminář, exhibici, nebo něco podobného a nejen s tématem kuro raku). Důvod výběru účastníků je prozaický - na Doupě se víc než 10 lidí nevejde. Pro začátek jsme si netroufli pronajmout větší prostor, nedalo se tušit jak obrovský zájem konference vyvolá. Také jsme si nebyli jisti našimi organizátorskými schopnostmi. Velmi mě mrzí zklamání mnoha zájemců, ale děláme to nejlepší, co ve své nedokonalosti dokážeme. Naším hlavním cílem je dát vzniknout právě takovým akcím, o které tolik stojíte. Pevně věřím v mnohá přátelská setkání u hlíny.

Tomáš Macek
22. 10. 2015 20:12:00

Ahoj JAJO, asi sis špatně přečetla článek:
www.artkeramika.cz/keramicka-konference-cernoraku-2015
je tam jasně řečeno pro 10 lidí a výběrové řízení. Jedná se hlavně aby se ukázali a přidali lidi co se chtěj na něčem podílet a přispívat, to mohl každý v přihlášce uvést a nabídnout??? Sami pracujeme na své náklady na získání materiálů, vybavení, informací a hlavně zkušeností na realizaci. A věř že děláme vše, co je v našich možnostech. Třebas se do budoucna přidá někdo kdo zajistí grant, či mecenáše a postavíme místo nějakého nového nákupního střediska keramické centrum i s muzeem. Věřím, že se k nám příště přidáš a nejen ty.

Jaja
22. 10. 2015 21:43:39

Clanek cetla... Nadseni se musi udusit hned v prvopocatku, za pul roku uz na to nevzpomenou a bude klid.

ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod