Keramická hlína na přání

Dost často se stává, že si lidé na něco stěžují. Třebas na keramickou hlínu a nebo vybavení.

Ovšem pak jsou tací, co se problému postaví čelem a vyřeší jej. Navíc jsou ochotni se o takové řešení podělit. Tímto způsobem vznikla i jedna z hlín se jménem.

http://www.artkeramika.cz/clanek-1267-keramicka-hlina-se-jmenem.html

Stejně , jak je tomu i u dalších podobných produktů je samotné vymyšlení jen dílčím úspěchem. Byť dílem nejdůležitějším, bez kterého by nebylo co dále řešit. Avšak aby se produkt špičkových vlastností udržel na světle světa, je potřeba i pro něj vytvořit podmínky. Tedy poptávku. Pokud totiž nebude poptávka dostatečná, bude cena vysoká, až neúnosná a dostupnost jakbysmet.

Takže oněch pár lidí co využilo dobroty Pravoslava Dordy a začalo používat jeho hlínu a nechalo ji u Pávků připravovat pod označením: DORDA se dostává k řešení dalšího bodu. Jak dál?
Je nás sice už nějaká ta hrstka a dokonce se daří si povymněňovat a posdílet i nějakou tu zkušenost. Ovšem pro dostatečné objednávky a dostupnost této hmoty průběžně po celý rok je nás stále málo. Pokud by jste tedy měli zájem také využívat tento kvalitní materiál a i díky němu dosahovat technologické kvality Vašich produktů, neváhejte se k nám připojit. Jsme povětšinou drobní keramici a nebudeme se zabývat distribucí, nebo hmotu někomu schovávat. Většinou si ji objednáváme pro vlastní potřeby tak, aby nám zásoba vydržela do další várky. Takže opravdu kdo se neozve, ostrouhá....

Díky zkušenostem, pokusům a testům jsme hmotu nechali vyrobit v několika modifikacích. Od hrubších až po jemnější.

Ať už se používá technika plátování

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=531&node=5

nebo točení

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=73&node=5

vždy se maličko mění nároky na materiál. Jemnější se dá vcelku snadno doostřit při použití šnekového lisu, avšak ním každý nedisponuje.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=142&node=5

Takže pokud se zapojíte, dejte vědět i o jakou hrubost by jste měli zájem. Zatím chystáme objednání další várky a předobjednávky mohou zajistit, že buď bude hlína pro Vás potřebná k dispozici a nebo nebude. I pokud uvažujete i jen o pouhé zkoušce, dejte sem pod článek do diskuse závazně vědět, jestli máte zájem , o kolik a o jakou. Sečteme, objednáme,vyrobíme, naskladníme a prodáme.

Takže ještě jednou díky Slávkovi za jeho sdílnost.

http://www.keramikadorda.cz/

A jeho následovníkům mnoho zdaru na pokračování tvorby a propagace kvalitní keramiky.

Také velký dík Petrovi Pávkovi za trpělivost a ochotu se zabývat výrobou hmoty, která přináší zatím spíše hlavně radost a nadšení, než obří ekonomické obraty.

http://www.pavekkeramika.cz/

Pokud se Vám líbí naše konání, budeme rádi, když o něm dáte vědět do všech směrů. Věřím, že se na stránkách ARTkeramiky

http://www.artkeramika.cz/

o této keramické hmotě ještě určitě dočtete. Pomůžete nám nejen udržet Dordovu keramickou hmotu a poznatky o ní na světle světa, ale i jisté střípky z keramického života naší malé české kotliny. Díky.

Odběr zatím možno domluvit přímo u Pávků a nebo na Doupěti:

http://www.kcdoupe.cz/cs/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod