Když se setmí ...rozsviťte si lampu ....

Výrobou stínidel z drátu jsem se zaobírala už dlouho, ovšem až před časem jsem konečně vyrobila první vlaštovky.Teď přicházím s dalším typem stínidel.
A jak vznikaly ?
To se drátenice virtuálně potká s hrnčířem, který pro ni nejdřív vyrobí pár misek na odrátování a když se mu výsledek její práce líbí, nabídne jí, že jí vyrobí stínidla. Ona popřemýšlí a za pár dní či chvil už je v duchu vidí hotové, plné cingrlátek.........
*
*
A tak, zatímco stínidla jsou ještě hlínou, ona provede inventuru ve svých zásobách korálků a materiálu. Kromě kupy korálků si připraví komponenty do zvonkoher, které ji ze železného plechu vyřezala Dalenka, skleněné pecky od skláře z Vysočiny, formičky na cukroví, staré klíče, skleněné tyče ze skládky, starožitné skleněné kroužky na ubrousky a samozřejmě drát. A taky nakoupí homologované nerezové závěsy s objímkami a žárovky, aby zákazníkovi po objednání si stínidla doma nic nechybělo ...
*
A potom přijde od hrnčíře ohromný balík plný poctivé keramiky a smu čeká spousta práce .... výsledkem jsou tato stínidla.
Některá jsou jako obrácené misky, některá jsou zárověň zvonkohrami. Sklo a železný plech při vzájemných dotecích jemně cinkají. Po setmění se všechna stínidla promění ve fascinující stínohry.
Děkuju vám za návštěvu tohoto článku a slibuju, že se světly ještě nekončím. Hrnčíři, tobě děkuju za kus krásné práce. Myslím si, že jsme spolu ještě neskončili :)
*
Jednotlivé kusy najdete u mě ve zboží co nevidět. http://www.fler.cz/smu
*
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod