Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

JARNÍ HRNČÍŘSKÉ A ŘEMESLNÉ TRHY 7. - 8. 5. 2011 v Berouně

HUSOVO NÁMĚSTÍ BEROUN V SOBOTU OD 8 DO 18 HODIN, V NEDĚLI OD 9 DO 17 HODIN
MO®NOSTI PARKOVÁNÍ - UMÍSTĚNÍ WC

NA TRHY JSME POZVALI NA 300 UMĚLECKÝCH ŘEMESLNÍKŮ Z CELÉ REPUBLIKY PŘIJEDOU HOSTÉ Z MAĎARSKA, NĚMECKA, POLSKA A SLOVENSKA POZVÁNKA - BLI®ŠÍ PODROBNOSTI ROZHOVOR PRO ECHO KA®DÝM ROKEM VÁM CHCEME PŘEDSTAVIT NĚKTERÁ ZAJÍMAVÁ ŘEMESLA LETOS TOBUDOU ŠEVCI

TRHY ZAHÁJÍ V 9 HODIN DECHOVÁ HUDBA BEROÒAČKA, POTÉ STŘÍDAVĚ MEZI STÁNKY BUDE VYHRÁVAT A TANČIT LIDOVÝ SOUBOR ŠPALÍČEK / so 13 - 17 hodin, ne 10 - 13 hodin/ A MUZIKA OD BEROUNKY - TŘEHUSK / sobota 11 - 13 hodin, neděle - 14 - 16 hodin/.

Jarní Hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2011 v sobotu 7. a v neděli 8.května

/V sobotu od 8 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin .Trhy budou opět probíhat i v Kolářské uličce a u Pražské brány/

Již po deváté zaplní berounské Husovo náměstí více než tři sta stánků nejrůznějších řemeslníků z celé České republiky i hostů ze zahraničí. Nejvíce hostů přijede z Maďarska, další pak z Polska, Německa a Slovenska.

Letos jsme pro vás připravili novinku, každý rok vám blíže představíme jedno z vybraných řemesel.Tento rok jsou to ševci, řekněme spíše obuvníci, protože nebudou jen flikovat podrážky. A k naší radosti se přihlásilo 5 obuvníků a skvělých- stojí za to je podpořit, aby se neztratili v záplavě dovezených bot z Asie. Mají i v dnešní době co nabídnout - nejen historické škorně. Vybrat si můžete obuv od vázaných kožených sandálů, přes klasické boty inspirované 30. lety až po obuv současnou s nevšedním moderním designem, kterou nám pod značkou „Pleasemachine“představí designerka ruského původu žijící v Budapešti Anna Zaboeva.

Každoročně se objeví i několik nových stánků, které jsou pečlivě vybírány - budou to na příklad brusič a rytec skla z Karlových Varů, který dokáže přenést do skla neuvěřitelné motivy a obrazy, bednář, který vyrábí mimo jiné vybavení saun - dřevěné vany, džbery, umyvadla. Dále profesionální hudebník, výrobce slovenských lidových píšťal, fujar a koncovek.

Mnoho návštěvníků oceňuje, že naše trhy jsou pevným bodem, kde najdou své oblíbené tvůrce na stálém místě, avšak s novými tvůrčími nápady. V dnešní době, kdy se nic neudrží dlouho na svém místě ocení lidé spolehlivou tradici a vzniklá přátelství s výrobci.Tyto milovníky tradičních řemesel jistě opět potěší výrobci klasického lidového nábytku, malovaných historických terčů, repliky starých secesních zrcadel, historického skla, dřevěných hraček, hudebních nástrojů, nebo košíkář, kartáčník, mýdlař, zvonař, knihař a další. Milovníci tradičního dopisování listy v obálkách si můžou nechat zhotovit od rytce vlastní pečetidlo – v Kolářské uličce. Stejně jako v loňském roce představíme netradiční výrobky, například tašky sešívané z různobarevných textilních zipů, originální šperky z recyklovaných skleněných lahví všech tvarů a barev či šperky

a bytové doplňky vyrobené taktéž z recyklovaného materiálu - gramofonových desek.

Z textilních výrobků vás jistě zaujmou oděvy a módní doplňky z ovčího rouna a plstě, patchwork deky a přehozy, originální textilní hračky, kabely a pásky z kůže. Převažovat bude však i letos keramika různých technik a pojetí, od tradiční hrnčířiny až po moderní výzdobu interiérů. Kdo by si chtěl zkusit točení na hrnčířským kruhu to bude možné na náměstí u hrnčíře Petra Uhlíře z Českých Budějovic a v Kolářské uličce ve stánku katolické Charity Beroun.

Také letos bude Rybářská bašta z Hořovic nabízet čerstvé grilované ryby, pečené selátko připraví restaurace Alena a bramboráky jako od babičky nabídne pan Podlašecký. V koutku vinařů najdou všichni své oblíbené vinaře ze Strážnice, Bojanovic, Mělníka, Karlštejna a Čejkovic.

K radosti a poslechu vám zahrají dechovka Berouňačka, lidová muzika Třehusk a taneční soubor Špalíček.

Letos nejen výtěžek z tomboly, ale i z darů od stánků s občerstvením bude použit na nutnou opravu střechy kostela Sv. Jakuba v Berouně na náměstí. Věříme, že se opět částka přiblíží ke 100 tisícům korun. Podporujeme také 4 chráněné dílny, Základní školu Hořovice a Střední školu v Oselcích u Plzně, kde se připravují mimo jiné budoucí řemeslníci - umělečtí kováři a truhláři.

Parkovat bude možno na místech jako v minulém roce.

Plánky a podrobnosti najdete na http://www.hrncirsketrhy.cz.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod