Japonské RAKU v Nebočadech...díl1

Článek pro Vás připravila : Soňa Havlová , mrkněte na její web: http://www.fler.cz/sona

Konečně jsem se dočkala. Kalendář ukazuje pátek 9. dubna, mám po práci, jedu domů a těším se, že za chvíli vyrazím směrem k Nebočadům. Tam totiž začíná RAKU & TEABOWLS WORKSHOP.

Před šestou hodinou večer stojím na dvoře v areálu Občanského sdružení JURTA. Už to tady znám a tak pospíchám, abych stihla zahájení. Nejsem tady sama, sešlo se nás tu sedmnáct.

Vítá nás Lukáš a Gas Kimishima, který nás zasvětí do tajů výroby čajové misky tradiční japonskou technologií a povede výpal technikou japonského raku.

Den první - seznámení s raku a výroba misky

Gas poutavě vypráví o keramice, promítají se fotky raku misek, pecí a japonských dílen. Dozvídám se, proč se raku říká právě raku. V tu dobu už mám raku plnou hlavu a jsem okouzlena krásou, kterou umí na malé misce raku pec vykouzlit.

Už vím, jaké základní detaily má pravá japonská miska na čaj mít a jaké zákonitosti má splňovat. Nyní přijdou na řadu jednoduché nástroje, hlína a ruce, které si s tím vším musí poradit. Mám vyrobit dvě čajové misky. Mistr ukazuje tradiční postup.

...

Celou dobu nás provází Gas, věnuje se nám a zodpovídá četné zvídavé dotazy.

...
....


Pokud jste se inspirovali, tak nás neváhejte kontaktovat. Potřebné propriety na výrobu keramiky za nejlepší ceny, pořídíte v našem

e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?node=5

Navíc tak nákupem podpoříte i existenci a rozvoj tohoto webu.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod