Jak se rodí keramický Krygel, aneb, je to takto správně?

Hrnčířské řemeslo je prastaré, až možná (zajisté!!!!) nejstarší. Ovšem za tu jistou řádku let se postupy minimálně vyvíjí. Na této ukázce je vidět zrod keramického předmětu. Ovšem některé kroky se dají udělat přinejmenším jinak. Zajímalo by nás, jestli se všemi postupy souhlasíte, nebo by jste něco řešili jinak? A že to jinak určitě jde, o tom nepochybujte. No a co je nejsprávněji, k tomu se tu třebas dobereme. Co Vy na to?

Tato ukázka byla zhotovena ve Zbýšovské hrnčírně Petra Jurníčka.

Kromě použitého šnekovače Shimpo je ve filmu vidět i práce na hrnčířském kruhu stejné značky. Pec elektrická je Rohde. Dřevopec, jak je v našich končinách krajovým zvykem, vznikla svépomocně.

Všechny tyto pomůcky jsou takto v provozu testovány a vřele doporučeny. ( K dispozici v našem e-shopu ) Rádi poskytneme informace k řemeslu, vybavení i ostatním komoditám. Ptejte se a hlavně se podělte o své postoje.
Když píšou noviny nebo něco točí televize musí skutečnost často stranou. A tak při tvorbě tohoto dokumentu jsme byli nuceni dopustit se technologickéko nesmyslu. Jestlipak uhádnete jakého?.

Petr Jurníček

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod