Hronovské keramické DOMINO s Relyef.cz pro dobrou věc

Hronovské DOMINO s Relyef.cz pro dobrou věc

Autor: Bohuslava Winterová

Již spoustu let spolupracuje dům dětí a mládeže DOMINO Hronov se stacionářem Cesta z Náchoda. Klienti stacionáře si v keramické dílně užívají tvoření vlastních výrobků, mají možnost se setkat s různými technikami a možnostmi tvoření a dekorování.

Letos se DOMINO Hronov ve spolupráci se Základní školou Hronov zapojilo do projektu s názvem 72 hodin, v rámci kterého vykonali hronovští osmáci práci prospěšnou pro svoje okolí. Projekt 72 hodin je celostátní dobrovolnický projekt, který je určen nejen pro děti a mladé lidi, ale také pro neziskové organizace i ostatní neformální skupiny, školní kolektivy a jednotlivce, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Více o projektu naleznete zde: https://www.72hodin.cz/2016/

Část žáků pomáhala hendikepovaným dětem s výrobou keramických vánočních ozdob, díky nimž si v náchodském stacionáři Cesta mohou zlepšit dojem z Vánoc. Pro většinu dospělých lidí znamená setkání s hendikepovanými přinejmenším rozpaky a ostych. O to větší respekt si zaslouží partička hronovských osmáků, kteří jim nejen pomohli, ale svým přístupem doslova odstranili bariéry.

Za pomoci lektorů vytvořili klienti krásné stojánky na tužky, které jednoduše ozdobili za pomocí skvělých koleček s různými typy reliéfů od brněnské firmy Rélyéf.cz. Asistenti klientů byli nadšeni z možností, které použití jednoduchých a lehkých nástrojů nabízí. Kolečka jsou lehká, z vysoce odolného, zdravotně nezávadného materiálu, což jsou při práci s hendikepovanými klienty důležité faktory.

Lektorka keramického kroužku DOMINO Hronov také velmi uvítala možnost používat tyto jednoduché dekorační nástroje pro práci i s nejmenšími dětmi. Předškolní děti využijí kolečka Rélyéf.cz pro rychlé dekorování větších ploch, ze kterých je možno jednoduše za pomocí vykrajovátek vykouzlit krásné vánoční ozdoby nebo jiné drobnosti. Větší děti můžou pak využít kolečka v kombinaci s různými typy razítek pro dekorování složitějších objektů.

Příjemné zjištění, že derogační nástroje, ač na první pohled vypadají jako plastové, jsou z ekologicky odbouratelného materiálu, jen podtrhlo nadšení všech zúčastněných na projektu 72 hodin.

Část výrobků vyrobených v rámci projektu bude k prodeji na Vánoční besídce stacionáře Cesta. Výtěžek z tohoto prodeje poslouží k nákupu drobností, které přispějí ke zlepšení a zkrášlení prostředí stacionáře.

Popřejme tedy projektu, aby i v dalších ročnících byl takto úspěšný a zapojilo se co nejvíce lidí, kteří nezištně věnují pár hodin svého času pro dobrou věc.

Bohuslava Winterová

keramik amatér a nadšená uživatelka dekorativních nástrojů Rélyěf.cz

Tvorbu autorky naleznete tu:

https://www.facebook.com/bohuslava.boukalova

glazura a rélyéf

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Miroslava Randová
28. 11. 2016 18:54:15

Příjemný projekt, tleskám a moc děkuji, že jste o něm napsala, třeba další inspiruje... i třeba k příspěvku o tom svém projektu...

macek@artkeramika.cz
28. 11. 2016 18:37:00

Skvělé..., právě informace o možnostech jak v řemesle, tak ale i kolem je to co tu potřebujeme, právě informace co užijí jak děti, hendikepovaní či začátečníci.
PAk společná problematika a testy.
Mistrovské věci jsou už tou třešinkou na dortu. Ale i ty jsou z každého pohledu jiné. Pro jednoho vrchol a pro druhého jen krok na cestě. A to je skvělé. díky a zdravím na Náchodsko - Broumovsko....

Petr Toms
28. 11. 2016 16:10:38

Jé, paráda. Hronov, to je u nás. V předešlém článku se řešilo, že sem přispívá jen omezená hrstka pisatelů a už je to tady. Další nové jméno. Jen tak dál! Razítkujte a sdílejte.

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod