Hrnek a symbol jistoty

Popisovat co je hrnek z materiálního pohledu by bylo nejspíše nošením dříví do lesa. Popisovat symbol je naopak složitější z hledisek všech. Aspoň teda pro mne.
Každopádně splnit přání, které chce potěšit, být funkční, nekomerční a přitom nápadité. Prostě aby dráždilo některé myšlenkové asociace.Přesto nebylo kýčovité. To je docela neskromné přání.
Navíc měly být tyto hrnky určeny osobám, které provozují horolezectví. Nelehký úkol tvořit umění pro chlapy a navíc pro takové, co největší část mozku mají koncentrovanou na pohyb, rovnováhu těla, pevnost materiálů atp.
Rozhodně nelze vytvářet něco, co by tito lidé používali při svém největším koníčku. Ovšem ani ti nejlepší nedokáží viset na konečcích prstů věčně. A tady se naskytá ona příležitost.
Symbol bezpečí a jistoty je především u té, podle mne nejhezčí skupiny horolezců -lezců -pískařů, kruh. Na cestě k vrcholu je to podobný pocit bezpečí, jaký skýtá domov. Spojení se životem mu díky němu zajišťuje lano, stejně jako pupeční šňůra miminku spojení s matkou. Myslím, že symbol jsem tedy našel.
Zbývá jen jej zhotovit. Zatlouct do hrnku asi nepůjde. Každopádně tuto variantu ani nehodlám zkoušet, byť zkouším kdeco. ( velmi často i nepochopitelný kraviny) Namalovat nebo vyrýt mi přijde dosti neoriginální, až povrchní. To by jistě dotyčné nepotěšilo. Takže vysochat. Jo plastický by snad oslovil. Jenže celý z hlíny? Pokud bude přilepený, tak se nerozbije, ale nebude to ta správná asociace.
I když jsme jednou dělali druhopřelez ®ezla v Teplických skalách po 20 letech a 2 kruhy byly tak přirezavělý, že jsme je od stěny neodtrhli a museli jsme je provázat. Ovšem ta pravá asociace, která v srdci lezce musí zažehnout alespoň malý plamínek emocí je rezavý kruh. No ale jak jej dostat na hrnek? Přilepit? Ne to není ono. Dřík musí být pevně spojen se skalní stěnou, tedy hrnkem. A kruh musí být rezavej, tedy, železnej.
No a nakonec doufat, že odhad vyjde a zákazník bude potěšen. Posuďte sami.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod