Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Hrnčířský kruh ROHDE - odešel

Hrnčířský kruh ROHDE už dosloužil. Ke konci tohoto roku se definitivně zkončilo s jeho výrobou. Většina těchto zastaralých technologických řešení totiž není schopna konkurovat těm novým. Jak po stránce kvality , pohodlí ,výkonu, tak i třeba po stránce ekologie.

Ani cenou už nemohl konkurovat o třídu a generaci kvalitnějším strojům, jako jsou výrobky SHIMPO.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=266&node=5

Na trhu sice existuje cenově úžasná nabídka, ale pro ty, co to myslí s keramikou, především tou hrnčířskou, aspoň trošku vážně, je k smíchu.

Opravdu si moc nedovedu představit práci na takovémto exempláři:
A to ani přes svou docela experimentátorskou náturu. A ani přes Skrblíkovský přístup k peněžence. Ne ani úžasných 450 Kč by mne nepřesvědčilo.(http://www.hyperobchod.cz/objects/1074511735.html)

Tak jen pár informací pro vzpomínku na minulost:

popis: Hrnčířský kruh HMT 400 završuje nabídku keramického vybavení oblíbeného výrobce pecí ROHDE. Hrnčířský kruh ROHDE HMT 400 je kvalitní kruh vhodný jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé točíře. Relativně silný tah zaručuje konstantní počet otáček, i když jsou při centrování různé točivé momenty. To umožňuje centrování vysokých dávek hlíny. Točna kruhu je poháněna žebrovaným klínovým řemenem, což bohužel nepatří mezi nejmodernější způsoby řešení. Počet otáček se reguluje plynule nožním kolečkem. To může být volně postaveno mimo kruh a má ve srovnání s klasickým nožním pedálem přednost, že může být ovládáno ve stoje. Ochranná vana z plastické hmoty se dá snadno čistit a má uzavíratelnou výpusť. Talíř je z hliníku, o průměru 340 mm. Plášť kruhu je povrchově chráněn průmyslovým strukturním lakem. Velké stabilní sedadlo je možno nastavovat do výšky i vzdálenosti, popř. lze úplně odstranit. Rozměry HMT400 jsou: 570 ´ 1100 ´ 600 mm (š´d´v). Hmotnost 55kg, regulace otáček 0 - 250 otáček/min. V případě točení tenkostěnného zboží je možné použít dřevěnou točnu, která se zajistí šroubky do předvrtaných otvorů v horní točně. Dřevěné točny se dají dokoupit, jeden je součástí dodávky. Přednosti kruhu HMT 400: ; nízká spotřeba energie (230V/370W) ; relativně tichý chod ; vysoká tažná síla ; regulaceotáček nožním kolečkem ; namontovatelná dřevěná točna pro točení tenkostěnného zboží ; měnitelný směr otáček ; znak CE ; minimální údržba ; sedadlo je odmontovatelné ;
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod