Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

hrnčířské Pece na dřevo 3

Budete-li si jisti vhodností vybraného místa pro stavbu, zhotovte nejprve přístřešek. Jeho velikost volte podle vlastního uvážení. Minimálně by však měl chránit celou plochu pece. Komín pece může zůstat i nezastřešený. Pak bude nutné vyhloubit v zemi základy pro komín a celý půdorys pece a to do tzv. zámrazové hloubky, která je v našich zeměpisných šířkách 80 cm až 1 metr. To proto, aby v zimě mráz s pecí příliš nehýbal (viděl jsem však i pece bez základů, zapuštěné do poloviny své výšky přímo pod povrch země). Připravené základové výkopy zalijte betonem. Po vytvrdnutí betonu vyberte také hlínu uvnitř základového věnce asi 40 cm do hloubky a vyplňte prohlubeň štěrkem jako izolací proti vlhkosti. Navrch pak vybetonujte základovou desku o velikosti půdorysu pece asi 10 cm silnou.Pro lepší kompaktnost nezapomeňte na armaturu.
Dbejte přitom na její vodorovnost. Pro lepší izolační vlastnosti proti vlhkosti, ale i tepelné, můžete na základovou desku položit ještě jednu vrstvu obyčejných dutých cihel.
Na takto připravený podklad je třeba položit další vrstvu šamotových cihel jako budoucí podlahu pece. Tyto cihly bude ještě nutné podložit sibralovou vatou (tepelná izolace).
Cihly přitom spojujte nikoli klasickou maltou, ale speciálním žáruvzdorným lepidlem nebo tmelem. Koupíte ho v potřebách pro keramiky, u nejbližšího pecaře nebo přímo u firmy vyrábějící žáruvzdorné materiály. Lze ho také vyrobit smícháním kaolinu a vodního skla případně ještě se šamotem či lupkem viz. Techniky keramiky od Pravoslava Rady. Na mnoha místech jsem se setkal i s použitím hlíny přímo z místa stavby.
Nyní, po vyschnutí základové desky, můžete konečně přistoupit k vlastní stavbě pece.
Prejato od keramikaduchek.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod