Hlavnim forma na tělo konvice

Hlavni formy Hlavnim forma na tělo konvice Model výlevky kávové konvice přisadime, připadně přilepime k tělu. V některých připadech se pro čajovou konvici vyrábi na výlevku zvláštni forma, neboť do těla konvice se vrtaji v kožovitém stavu průtočné otvory a výlevka se na ně lepi. Na vrchni plochu usadime pomocnou destičku a zespodu přiložime klinek podedni. Vše řádně naizolujeme a položime na hliněné válečky tak, aby osa byla ve vodorovné poloze. Sestavime ohrádku a podlijeme sádrou do výše osy. Tim obdržime pomocnou polovinu, kterou po vyhřáti srovnáme na brusném kameni, natřeme šelakem a nalepime na ni modely zámků (obr. 159).
Po naizolováni a ohrazeni odlijeme prvni polovinu hlavni formy a po odstraněni pomocné poloviny odlijeme i druhou polovinu. Hotovou formu postavime na stůl, sejmeme model pomocné destičky a na jeho misto postavime model nalévaciho otvoru. Na horni ploše obou polovin rozkreslime a vyřežeme zámky, vše naizolujeme, ohradime a zalijeme sádrou. Vznikne horni dil hlavni formy - kapna. Po vyhřáti kapnu sejmeme, rozkreslime na ni a na obě poloviny hlavni formy odvzdušňovaci otvor výlevky, který nožem vyřežeme (obr. 160)
. Nakonec formu přesně rozměřime a vytvarujeme (obr. 161)
. Při sériovém odléváni výrobků na stolech se většinou všechny formy nestahuji, ale prvni formu opřeme o zarážku a dalši se k ni přisouvaji. Z tohoto důvodu řešime bočni plochy forem pro liti tak, aby se směrem nahoru mirně sbihaly. V dolni části jsou formy opřeny o sebe, v horni části svirá obě poloviny kapna se zámky (obr. 162).
Na bok formy vyryjeme údaje o typu a velikosti výrobku.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod