Guldagergaard a keramika

Je-li koncem srpna 15 stupňů přes den, rajčata, která nestačila popraskat přílišnými dešti nejspíš už nedozrají. Cestuje se ale pěkně, nemusíte pouštět klimatizaci a tak se vám sníží spotřeba nafty, jedete-li necelé tři tisíce kilometrů, oceníte to. I zdánlivě nezničitelný komik jako je Jurníček má běžné lidské rozlady, jako -mám tam jezdit, nemám?

Když už jsem dal 8000 kč za vstupenku, tak bych asi měl? No dobře to je ale dalších 15 000 minimálně. Kde je ale vzít? Kde si narychlo půjčit? Nebo myšky typu: Jedu si tak kolem Berlína a říkám si, je August opravdu srpen?

Neměl jsem se raději přeptat Amandy jestli jedu ve správný čas? Byla by to hustá haluz přijet si jen tak lážo plážo jindy. Dobře co se týče peněz, mohu už teď říct, že jsem nakoupil dobře a se současným povědomím, dal bych klidně i víc. A co se týče času, trefil jsem se :-).

To co jsem měl v hlavě zhruba připraveno na článek, zredukuji asi na dvacet procent, které rozdělím ještě na dva články, protože i já i Tomáš bychom zřejmě zahynuli bídnou smrtí -přepracováním.

Z šedesáti fotek které jsem vybral z více jak dvou set, použiji zlomek, zbytek dáme k nahlédnutí zvlášť. Na vaše reakce a dotazy budu reagovat v druhém článečku, který by měl vzniknout zhruba za další týden, takže máte možnost stát se v podstatě jeho spoluautory.

Dobrá,

velkolepý příjezd na ostrov Skolsker a Guldagergard je hned v pravo za mostem.
řada lidí tam žije v opravdu maličkých domečcích.
parta z východního Německa ještě ve čtvrtek večer dokončovala pec na které pracovali od pondělí, pec bylo samozřejmě třeba naložit vypálit a vyložit ještě během konference.
mezitím už chladla tato anagama
která byla následně vyložena tímto kouzelným způsobem tzn. průhledná pec.
od začátku mě zaujala práce Perryho Hasse z US.
zahájení v hotelu Postgaarden
Perry měl hned první prezentaci, jako jedna ze dvou hlavních hvězd řekněme, rozhodně zaslouženě
pak už jen výstava stíhala workshop
a workshop prezentaci
a diskutovalo se, seznamovalo ap. vlastně nonstop. Domnívám se, že Guldagergaard je místo naprosto vhodné pro pořádání podobných akcí, jsem naprosto nadšený z přístupu všech zůčastněných a šťasten, že jsem se s alespoň častí z nich mohl seznámit. Myslel jsem, že lecos vím, zjistil jsem však, že náš keramický vesmír opravdu nikdy a nikde nekončí. Bylo nás tam 150 z 19 ti zemí světa, tedy ne jen z Evropy, nýbrž z Austrálie, Ameriky, Japonska, Nového Zélandu, Kanady ap. Zároveň jsem se ujistil v tom, že bez jazykové vybavenosti do hospody nelez a byl jsem sám sobě vděčný za úsilí, které jsem vložil do své skutečně nijak zvláštní angličtiny. Pokud vás tedy podobné události lákají, přestaňte investovat energii do výmluv a začněte se učit jazyk. Angličtina samozřejmě stačí, byť dlouhá řada lidí mluvila třemi až pěti jazyky.

S přáním mnoha zdarů,

Petr Jurníček http://www.hrncirna.cz/kontakt.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod