Eva Roučka v Galerii Jan Svatoš keramika

Černokostelecká Galerie Jan Svatoš představuje od letošního dubna práce Evy Roučky, české sochařky žijící ve Francii.

Eva Roučka (nar. 1951 v Plzni) vystudovala pražskou „Hollarku“ a VŠUP - ateliér keramiky. V roce 1979 odešla do Francie, kde působila nejprve v Paříži a poté (až dosud) v severním Provence. O jejích úspěších, daleko přesahujících francouzské hranice, svědčí mj. ocenění v soutěžích, činnost v oblasti designu a architektonických realizací, i zastoupení v kvalitních galerijních sbírkách.

Stěžejním materiálem úspěšné sochařky je, i dle jejího vlastního vyjádření, keramická hlína, svou výtvarnou aktivitu však „přelévá“ i do dalších sochařských „médií“ (dřevo, kámen) a ráda se vydává i zcela mimo sochařinu (kresba, malba).

Na kostelecké výstavě autorka představuje převážně své keramické práce, provedené v různých formátech - od šperků a drobných plastik až po rozměrné sochy. Hlavním tématem je vždy figura - v groteskních podobách, proporcích i situacích. Doplňující složkou výstavy jsou kresby.

Pro prezentaci svých děl sochařka využila nejen prostor galerie, ale nápaditě je začlenila i do přilehlých exteriérů.

Pro účastníky vernisáže, která proběhla 16. června, připravila Eva Roučka a organizátoři výstavy navíc zajímavý „bonus“ v podobě hudebně-výtvarné performance se zpěvačkou Janou Koubkovou.

Více informací o sochařce lze nalézt na webu ČRo (použit částečně i jako zdroj pro tento článek): http://www.rozhlas.cz/praha/jejakaje/_zprava/svetem-umeni-nas-provedla-eva-roucka--1071914

Eva Roučka

Galerie Jan Svatoš

Prokopova 1095, Kostelec nad Černými lesy

http://galerie-svatos.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod