Elektrické poklopové pece typu ROHDE MCC do 1200°C a MCC PLUS do 1320°C

U těchto pecí jsou topné spirály umístěny v drážkách cihel. Vyhřívání kolem celého obvodu pece zaručuje stejnoměrné rozdělení tepla. Obecně nízké zatížení topných spirál, které jsou zhotoveny z materiálu KANTHAL A1, umožňuje nižší opotřebení, a tím delší životnost. Předností všech poklopových pecí Rohde jsou víka, která nejsou vyspárována pomocí tmelu (víka pecí Kittec a Nabertherm taktéž nejsou spárována tmelem). Tím je vyloučeno nebezpečí znečištění vypalovaného zboží spadem smetí z víka. Tato skutečnost je oceňována zvláště po delší době provozu pecí, kdy u vík spárovaných maltičkou dochází k potížím. Další výraznou předností je pevná konstrukce závěsů víka s pneumatickým pérovým tlumičem, který umožňuje široké otevření pece, a tím velmi zjednodušuje zakládání výrobků. Tato řada pecí je koncipována pro dlouhodobé použití ve školách, dílnách i pro hobby-keramiku. Pece Rohde typu TE MCC (a MCC PLUS) se od klasických pecí TE S liší barvou podstavce, maximální teplotou, počtem spirál (mají menší počet spirálových okruhů - dochází tím při hustším založení pece k větším teplotním rozdílům v peci. Použitá cihla (K 23) a izolace je stejná.

Maximální teplota pecí TE MCC je 1200°C. Maximální teplota pecí TE MCC PLUS je 1320°C (pokud není uvedeno jinak).

Mezi přednosti patří:

Spirály kryté v drážkách snižují riziko kontaktu vypalovaného zboží a topné spirály. Pro spirály je používána švédská slitina Kanthall A1 s nízkým povrchovým zatížením.

Teplotní čidlo neboli termočlánek je vestavěn ve stěně a chráněn tak proti poškození. Je použit kvalitní termočlánek typu Pt/PtRh 10%. U těchto vypalovacích pecí není termočlánek vyjmut ze záruky.

Pérový tlumič pro lehké otevírání víka je u všech modelů typu MCC (+).

Zadní kolečka z měkké gumy umožňují jednoduchý transport. Na přání pec se čtyřmi kolečky.

Znak o kvalitě GS vypovídá o vysoké úrovni výrobku.

Uzávěr víka je uzamykatelný, což je důležité především v dílnách, kde se střídá více lidí. Při uzamčení nemůže dojít k nenadálému otevření pece, která zrovna vypaluje a předejde se tak vážnému poškození zdraví.

Součástí základní ceny je plně automatický regulátor. Jedná se o regulátor TC 304 známého výrobce Bentrup. Vyniká především svou absolutní jednoduchostí ovládání a spolehlivostí. Funkčně je srovnatelný s TC 60. Možnosti a porovnání s více modely jsou uvedeny v sekci Regulátory k pecím Rohde.

Pece, které se zvětšují podle potřeby

Některé modely pecí Rohde MCC je možné rozšířit vložením mezikruží a zvětšit tak objem pece o více než 50% původní velikosti. začněte s malou pecí - ale už s perspektivou do budoucna jednoduše nasaďte mezikruží, zasuňte spojovací kabel a hotovo! i pořízení se může uskutečnit ve dvou krocích modely, které je možno zvětšit mezikružím:

TE 75 MCC (ze 75 litrů na 110) TE100 MCC (ze 100 litrů na 150) TE 120 MCC (ze 120 litrů na 180) TE 170 MCC (ze 170 litrů na 260)

Další přednosti pecí Rohde MCC:

- stavební prvky z nerezové oceli V2A - topné spirály zajištěny sponami (neprověšují se) - uzavíratelný boční odtah - snadné otevírání víka pomocí pneumatického pérového tlumiče - účinná dvouvrstvá izolace bez keramických vláken - bezpečnostní spínač přeruší el. obvod při otevření víka pece - nízká vnější teplota - údržba: 1 × za 2 roky zkontrolovat a dotáhnout spony stahující obvodový plášť a víko - lehce obslužné regulátory s pojistkou proti nadměrné teplotě - záruční lhůta 3 roky (kromě topných spirál, ale bez vyjmutí termočlánku) - znak shody CE a certifikát o kvalitě GS - bezpečnostní a pracovní stykač podle VDE - přivzdušňovací klapka ve dně pece - otočný podstavec dovoluje nastavit dvě možné pracovní výšky

Vše můžete zakoupit v našem e-shopu:http://www.artkeramika.cz/index.php?id=62

Nebo v kamenném obchodu Artik studia v Ústín. Labem , www.keramickepece.cz

K pecím je též možno po meilové dohodě (artkeramika.cz@gmail.com) doobjednat potřebné vypalovací sety:

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod