Elektrické komorové pece KITTEC XT řady X - line do 1320°C

Komorové pece KITTEC© dodáváme ve dvou variantách (XR a XT). Modely XR a XT se od sebe vzájemně liší pouze způsobem uchycení spirál. Model XR má spirály kryté ve stěně pece, aby se snížilo riziko nechtěného kontaktu spirály s vypalovaným zbožím. Naopak model XT má spirály osazeny na nosných trubkách, čímž se dosahuje vyššího výkonu z důvodu volného sálání topných spirál a vyšší životnosti spirál. Model XT je proto vhodný zejména pro profesionály.

Keramické komorové pece jsou oproti poklopovým pecím náročnější na konstrukci a celkové technické zpracování. Jsou vhodné zejména pro střední a velké keramické dílny a manufaktury. Komorové pece KITTEC© patří z hlediska konkurence v Evropě ke špičce ve své oblasti. Mají mnoho detailů, které jsou v celku velmi důležité a užitečné. Jako jediný výrobce používá pro své komorové pece kompletní elegantní nerezové opláštění, protože všechny světlé stavební prvky odráží žár. Samozřejmostí je přezkoušení GS, certifikát CE a zkušební pečeť kvality a elektrofunkčnosti. Za pozornost stojí také vyřešení zajištění proti kondenzované vodě a systém lamel. Podstavec pece je individuálně nastavitelný a je možné si vybrat, jak vysoko bude zakládací prostor. Spirály vytápějící dno jsou kryty deskou SIC, která má dobrou tepelnou izolaci a zároveň pevnost. Pro samotnou konstrukci dna jsou použity žáruvzdorné cihly ASTM 26, které mají nejvyšší nosnost. Novinkou u stavby komorových pecí je použití SIC desky i pro strop pece. Velká výhoda spočívá v tom, že vypalované výrobky nemůžou být narušeny prachem z žáruvzdorných cihel ze stropu pece ani po letech pálení. Pece jsou vyhřívány z pěti stran propočítanými kanthallovými spirály (Kanthall F1). Vypalovací pece jsou dodávány provozuschopné a připravené pro připojení.

Mezi hlavní přednosti patří:

Celý plášť je kompletně z ušlechtilé nerezové oceli.

Vypalovací prostor je skládaný bez použití lepidla, což zabraňuje vzniku trhlinek v cihlách, zejména po delší době pálení.

Stabilní ochranný kryt ze zabudovaným děrovaným plechem slouží jako odkládací plocha k dosušení vlhkých výrobků před pálením.

Nastavitelný rychlouzávěr je z bezpečnostních důvodů uzamykatelný.

Postranní systém pro odvod spalin prostřednictvím komínku je zajištění proti kondenzaci vody.

Křemičito-uhlíková deska SIC dna snadno propouští a vede teplo.

Podstavec pece je nastavitelný do individuální výšky.

Mimořádně nízká vnější teplota je zajišťována pomocí lamelového plechu a zadnímu odvětrání v izolaci pece. To také zabraňuje kondenzaci vody.

Stropní SIC deska zaručuje účinnou ochranu vypalovaného zboží před prachem z žáruvzdorných cihel. Vynikající věc!

Vyhřívání z pěti stran zajišťuje dobré rozložení teploty ve vypalovacím prostoru.

Topné spirály jsou vyrobeny ze švédské slitiny Kanthall F1 s nízkým povrchovým zatížením. To je zárukou dlouhé životnosti spirál.

Ergonomická rukojeť.

Vícevrstvá velmi dobře izolující vyzdívka je z bezpečnostních důvodů nehořlavá.

Robustní nastavitelné zavěšení dveří.

Kvalitní termočlánek Pt/PtRh 10% je umístěn v peci tak, aby byl chráněn proti mechanickému opotřebení a poškození.

Velmi pevná žáruvzdorná cihla ASTM 26 je použita v mechanicky namáhaných oblastech. Velký úhel při otevření dveří usnadňuje nakládání vypal. zboží.

Přezkoušený bezpečnostní vypínač dveří zajišťuje vypnutí pece při otevření.

Bezpečnostní a pracovní stykač podle německé elektrotechnické normy VDE.

Regulovatelná posuvná součást pro přívod vzduchu s bezpečnostním prostorem pro prach.

Regulátor u těchto pecí je vhodně umístěný a má ochranu proti přehřátí. Možnosti regulátorů naleznete v sekci Regulátory k pecím Kittec

Kvalitní průmyslový konektor pro připojení regulátoru splňuje normu IP55.

Na přání zákazníka - mobilní pec. Podstavec s kolečky k bezproblémové manipulaci s pecí.

Podstavec pece s příčnou vzpěrou pro snadnou manipulaci pomocí paletového vozíku.

Další přednosti komorových pecí Kittec XT:

• elegantní nerezové provedení • SIC stropní deska • nízká vnější teplota díky lamelovému systému pláště • vyvážený poměr délky stran • lehce obslužné regulátory s pojistkou proti nadměrné teplotě • možnost zhotovení pece na míru • bezúdržbové • znak o kvalitě GS • certifikát o kvalitě CE • záruční lhůta 3 roky! (kromě topných spirál)

Na přání zákazníka:

• odvětrání, držák regulátoru a otvírání dveří na druhé straně pece • podstavec s kolečky pro snadnou manipulaci komorové pece • pozorovací okénko ve dveřích ke kontrole vypalovaných výrobků • větrací klapku - ovládání přívodu a odvodu vzduchu • vícezónová regulace • nakládací nástavec • externí napájení regulátoru elektrickým proudem (u nočního proudu)

Vše můžete zakoupit v našem e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?id=62

Nebo v kamenném obchodu Artik studia v Ústín. Labem , www.keramickepece.cz

Maximální teplota komorových pecí Kittec XT je 1320°C .

K pecím je též možno po meilové dohodě (artkeramika.cz@gmail.com) doobjednat potřebné vypalovací sety:

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod