Drátování krok za krokem: Tepané přívěsky

Tento Web byl ztvořen pro podporu a rozvoj keramického řemesla. Ovšem existují řemesla, která se s keramikou snoubí. Příjemě se doplňují a tak se čas od času hodí nahlédnout i do jejich tajů. Tak tedy drátování:

Text připravila Kateřina Smutná...SMU. original smu http://www.fler.cz/smu:

Rozhodla jsem se s vámi podělit o radost z práce s drátem a vybídnout vás, abyste si i vy zkusili nějakou drobnost vyrobit. A protože jedním z nejjednodušších výrobků, které dělám, jsou přívěsky, popíšu vám jejich výrobu krok za krokem.
Připravte si kleště ploché, štípací a kulaté (ketlovací), železný drát o šířce 1,6 mm a 0,63 mm, skleničku nebo hrníček a skleněné korálky, kovadlinu a kladivo.

Podle skleničky vytvarujte silnější drát do tvaru kruhu tak, aby vám konce přesahovaly cca do poloviny kolečka. Konce drátu pomocí kulatých kleští zatočte a ohněte tak, aby vám vzniklo očko na zavěšení.

Na kovadlině - já používám kus staré kolejnice - drát rozklepejte kladivem.
Slabším drátem stáhněte spoj a postupně silnější drát omotávejte. Začněte navlékat korálky.
Postupujte buď podle fotek, nebo podle vlastní fantazie. Zdobení korálky může být jednodušší, bohatší, pravidelně souměrné i nepravidelné, já se rozmýšlím až během práce, nechávám se vést. Až kolečko dozdobíte, máte práci hotovou :)
Přívěsky taky nemusíte tepat a můžete je samozřejmě zdobit, čím vás napadne - třeba skleněnými lístečky a jablíčky ......
Můžete je zdobit lístečky vinné révy , různými bobulkami, skleněnými zvonečky, trnkami, pokud si vyrobíte kolečka větší, můžete si do nich umístit třeba keramického nebo drátovaného ptáčka, fantazii se meze nekladou ................

Přeju vám, ať se vám práce s drátem líbí :) ....

original smu http://www.fler.cz/smu ♥ děkuju za respektování autorských práv Creative Commons License
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod