Díra v trhu, aneb co náš keramický trh postrádá?

Toť otázka na kterou by asi nejspíš našel každý nějakou odpověď. Ale co a nač takové informace?

Snažíme se vytvořit minimálně zajímavý servis pro keramickou tvorbu. Prostě takové zázemí, kde by se zájemci o řemeslo mohli zastavit. Něco jako kavárnička, kde spočinete, pokecáte se známými, a lidmi, kteří mají podobné nápady a nálady jako vy. Navíc si můžete odnést s ssebou i nějaký ten zákuseček, třebas ve formě inspirace či materiálního předmětu, jako třebas je špachtle či cidlina.

Proto takové nápady vítáme a na jejich základě my, ale hlavně výrobci i potenciálně jiní tvořitelé mohou vytvořit ještě lepší nabídku.

Jelikož žijeme v tomto státě, kde jsou nastaveny takové podmínky k obchodu a bytí, jaké jsou, musíme hledat alternativní cesty. Na světovém trhu je sice nabídka, která je někdy výhodnější, než je u nás, ale někdy, jen na první pohled. Nebo s sebou přináší jinou problematiku.

Jisté je, že některé věci zařadit do sortimentu tady v česku, není snadné. Třebas velmi zajímavé pomůcky pro keramickou tvorbu, které jsou dostupné třebas v USA nebo Japonsku či Korei, se k nám, kvůli clu a vyššímu daňovému zatížení nepodaří dostat. Pro tak malý trh, jakým je česká keramická scéna, by totiž byly ceny nepřijatelné.

Lze sice objednat a nechat dovézt cokoliv, ale takové individuální zakázky jsou jen pro ty, co jsou ochotni za své potěšení platit nehorázné obnosy, což mezi keramiky je jak šafránu.

Ovšem je to prostor pro české řemeslníky. Objevují se nabídky na kruhy, pece i nástroje. Ovšem trošku jim chybí koncepce. Málokdo si koupí kruh, který je dražší než shimpo a ještě nekompatibilní doplňky. Nebo......?

Nebo se možná najde obchodník, co to nechá vyrobit v číně nebo indii a ti dokážou i pohádkové ceny?

Nebo že by se našel obchodník, co by dokázal vyvážet českou keramiku. To by jistě také potěšilo nejednoho z nás, co se procházíme tímto webem.?

Pokud tedy máte na srdci něco, co postrádáte na trhu, napište. Vložte odkaz co by jste potřebovali. Poreferujte s čím jste či nejste spokojeni. Pochlubte se, co se vám podařilo vylepšit.

Možná se toho někdo chytí a vyrobí třebas českýho giffina? Dyť je to v podstatě soustružnický sklíčidlo??? Nebo že by česko už nedokázalo navázat na tradice první republiky?

No uvidíme.

Návod jak to pracuje.

A pak kde se to dá pořídit:

http://continentalclay.com/detail.php?cat_id=398&sub_categoryID=34&PID=632

Nebo tu a spousty dalšího:

http://www.mudinmind.com/Pottery+Tools/Banding+Wheels/NEW+Giffin+Grip+10.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod