Co vše se můžete dovědět na Svátcích čaje

Jakožto jeden z Mediálních partnerů projektu Svátek čaje Si vám tu dovolíme nastínit, na co se můžete těšit, pokud tuto akci navštívíte.
Samozřejmě kromě spousty ochutnávek čaje, rozličného čajového nádobí a dalších propriet, nádechu orientální kultury...atp. Vonu Čaj – Na Svaté hoře Athos

Je 3:30 a někdo hlasitě buší na dveře mé cely – Eklisija!!! Grigora file mu! Vyskakuji z postele a ještě se zalepenýma očima vyrážím společně s ostatními mnichy na ranní modlitby, ale ještě dříve jdeme do trapezarie – jídelny… V místnosti s freskami na stěnách tu a tam hoří svíce. Je zima. Ze džbánů postavených na stolech stoupá hustá pára. Všichni rychlými loky upíjejí a hned odkládají horké hrníčky – VONU ČAJ – nektar mnichů. Takto začíná každý den na Svaté Hoře Athos.

Etnobotanické aspekty hudby – Hudba (pro požitek z) čaje
Mgr. Ing. Marek Styczyñski

Autor je přírodovědec, odborně se specializuje na ekologii hornatin. V posledních několika letech se zabývá etnobotanikou z hlediska tradičních nástrojů a hudebních technik. Tématem přednášky a ukázek budou meditační nástroje a tradiční kontemplativní a tranzová hudba.

Doušek čaje na obrazovce, aneb čajové motivy ve filmu
Edyta Zachurzok, filmovědec

Přednáška zabývající se motivy čaje ve filmu, spojená s prezentací vybraných filmových ukázek. Od tradičně připravovaného čaje, přes čaj obecný, podávaný v Polské lidové republice, až k čaji popíjenému v čajovnách, podávanému přesně v 17 hodin a vařenému v samovaru.

Ekologie zvuku – Ticho
Dr. Anna Nacher

Autorka je pracovnicí Institutu audiovizuálních umění Jagiellonské univerzity v Krakově a zabývá se odborně teorií médií. Už nějakou dobu vydává publikace týkající se kulturního kontextu poslouchání, slyšení a fenoménu ticha. Techniky vědomého poslouchání blízké praktikám ZEN jsou souběžné s etickými i filozofickými základy čínské i japonské ceremonie čaje a zůstávají základem pro tradiční techniky provozování meditační hudby.

Na vysokých horských pláních

Přednáška a projekce Jana Lnianého z jeho poslední cesty „Polsko – Turecko – Írán- Arménie – Gruzie“, na které zdolal vrchol Damavand v Íránu (5671m n.m.) .

Jan Lniany

– narozen v roce 1984 v Rybniku, absolvent Sociálně-kulturní animace v polském Cieszyně. Momentálně asistent na Slezské Univerzitě v Cieszyně. Milovník cestování a všeho, co je „Na vysokých horských pláních“.

V současné době se zabývá sociologií a antropologií cestování. Mnoho cestovních plánů spojuje s vědeckovýzkumnou prací. Člen sdružení cestovatelů „Mahakam“.

Kromě poslední výpravy navštívil v roce 2007 Maroko, kde po dobu jednoho měsíce cestoval autostopem (včetně týdenního trekkingu v pohoří Atlas) a vystoupal na vrchol Jebel Toubkal ve výšce 4160m n.m.

Srí Lanka – Nejen čaj!
Pawe³ Chudzicki a Agnieszka Stryczek

Zveme vás na přehlídku, během níž navštívíme krásné pláže, hlučná města a pozůstatky prastarých metropolí Cejlonu. Nahlédneme do několika svatyní, zúčastníme se každoměsíční přehlídky u příležitosti úplňku a navštívíme továrnu na čaj.

Lukáš Firla – „Nenarodila jsem se jako teroristka!“ O utrpení a nadějích kurdského lidu, bombardovaných vesnicích a přežívání v uprchlických táborech.
Vyprávění s fotkami a videonahrávkami z cest a práce s lidskoprávní organizaci Christian Peacemaker Teams v severním Iráku.
http://nanautzin.blogspot.com/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod