Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Blackout na ARTkeramice

Blackout

Označení takové systémové chyby je v podstatě noční můrou naší západní vyspělé civilizace. No a v malým se mi to zadařilo vyzkoušet.

Člověk si dovolí odjet na dovolenou a jediné spojení s civilizací začne stávkovat. Prostě mobilní telefon oznámil, že SIM nejde načíst. Vzhledem k tomu, že jsem na dovolenou pořídil novou baterii, právě abych předešel nějakému kolapsu se spojením a nedostupností, docela to naštvalo.

Na druhou stranu si tak člověk opravdu užil pár dní klidu. To ovšem netušil, že pohromám není konec a osobní blackout se nezadržitelně blíží.

Po návratu do civilizace zkouším připojení přes notebook a hlásí ztrátu IP adresy a kolizi s jiným systémem. Popravdě spíš jen tuším, než vím, co tím milý stroj myslí, ale co, alespoň, že stahuje fotky, když už budu muset vydržet ještě chvilku bez internetru. Opět netuším ještě horší zradu.

Ovšem na další rozladění netřeba dlouho čekat. Fotky jsou k ničemu. První část silně rozmazaná. Nadávám si, že neumíme fotit. ®e bychom už měli raději používat automat a nespoléhat se na slábnoucí zrak. Bohužel další fotky už mají čáry přes celý displej a nakonec se najdou i kousky s výpadky pixelů...čtverečků. Takže diagnóza, foťák chce operaci.

Musím přiznat, že můj stav se začíná podobat hlubší rozmrzelosti. Na jednu stranu se těším, že zkontroluju a otestuju, jak se projevily úpravy na webu. Navíc s týdenním odstupem. Bohužel ani teď se nějak nezadařilo. Z notebooku připojeného už v kanceláři přes počítač k síti se jen zakouřilo. Ztráta nezálohovaných dat je skoro to poslední, co člověka v tu chvíli nejvíc zamrzí.

Kolaps začíná nabírat na obrátkách. Energie načerpaná mimo civilizaci se začíná vytrácet. Hlavou se honí myšlenky na zřeknutí se civilizace a odchod do poustevny. Místo do poustevny valím do pravny. Možná jen zdroj???Nikde není a musí se objednat.

Nakonec se přece jen najde místo, kde jej mají, ale uřčí diagnózu notebooku na smrt. Oprava dražší, než novej. Aspoň si tedy odvážím nový rauter, aby se dalo připojit k netu a konečně začít pracovat.

Dny běží a nic se neděje. Krom modemu odešla i síťovka. V opravně si začínám tykat se všemi zaměstnanci, nicméně dostupnost připojení k internetu je v nedohlednu.

Alespoň jsem si dnes pořídil i úplně nový mobil. To jsem se totiž zapoměl zmínit, že jsem si hned v pondělí půjčil v rodině jeden plonkovní, který ale už taky odešel. Vydržel mi den. Popravdě už začínám být značně apatický ke všem technickým vymoženostem. Koupě mobilu však můj stav jen zhoršuje. Poslechl jsem prodavače a touhu mít alternativní řešení. Připadám si jak analfabet a nedaří se mi tohle zařízení ani z poloviny ovládat.

Obvolávám z pevné linky, což je už snad poslední zařízení, které funguje, všechny známé i neznámé, včetně všech jejich rodinných i nerodinných příslušníků. Nejlépe radí děti! Je to boj, který je snad den odedne těžší.

Modem nefunguje a asi to bude problém v síti. S technikem od O2, poskytovatele sítě se probíráme dráty a proměřujeme připojení. Holt život na samotě v lese je krásný, ale má i svá jistá omezení. Hlavně co se týče výdobytků civilizace. 8 km od ústředny je holt dálka a vesnici nikdo nepřiblíží. Nakonec pomocí silnějšího rauteru se daří nahodit síť. Po několika odjezdech technika k zařízením v různých uzlech sítě a zkoušce několika modemů, přeuzlování drátů a mnoha modliteb ve formě nepopsatelných slov se sai tak po 5 hodinovém zaříkávání duchů, opravdu daří udržet na síti.

Je to nejen drahý sport, ale i náročný na nervy. Podaří se dokonce připojit i nový mobil a za pomoci nějakých softwearových zaříkávadel mu domluvit alespoň částečnou poslušnost.

Po cca 14 dnech se člověk zhrozí kolik pošty se za ten čas dokáže ve schránce nakupit. No a na webu se naopak nezměnilo skoro nic. Takže to vypadá, že stačí když se mu opravdu věnuje jen malá pozornost. Musím uznat, že takový kolaps ale zanechá na člověku docela slušnou známku opotřebení.

Co se týká fyzické námahy, člověk jen sedí a drobně popochází, avšak únavu pociťuje jako kdyby manuálně makal spousty hodin. A kolik spotřebuje cukrů ve formě oplatků a jiných psychických stimulantů, netřeba popisovat. Opravdu je to programování drahá záležitost.

Co se týče časového skluzu v dílně nemohu ani popsat, neb jistý druh slov co pípají jsem už spotřeboval.

Nyní se snad vše začne pomalu vracet do zajetých kolejí. Jen ještě pořídit ten nootebook a nainstalovat a pak třebas konečně zprovozním i nějakej ten pay pal či co. Prej je to pro elektronickej obchod nutností.

Tak si tak uvědomuju, že v tom shonu jsem opomenul zmínit i nutnost bankovních plateb. Taková sranda. Jenže nový telefon to nechce zvládat přes SIM. Tak se zeptám guru v O2 a ten mi poradí aplikaci. Stáhnu a nainstaluju. Jenže nejede. Jdu do banky a tam mi na SIM nahrajou novej software. Ale chyba lávky, opět nejede. A to už není hardwearem, ni softwearem, ale blbostí. Prostě dnes aby pohledal někoho, komu nejde jen o zisk, ale o to, aby něco fungovalo.

Ve výsledku musím odjet do banky zadat platby na přepážku, neb díky zbytečnému přehrátí softwearu, bohužel jediným pracovníkem banky, vedoucím pobočky se musí počkat na poštovní ověření. Jo v bance byla ještě ostraha a pokladní, abych nekřivdil. To ale neomlouvá neznalost produktu v podání vedoucího pracovníka pobočky banky.

Vzhledem k nesnášenlivosti nefunkčních věcí jsem nakonec zjistil co a jak. Už to funguje a oběma způsoby. Holt co si člověk neudělá a nezjistí sám, včetně ověření, to nemá. Jak už jsem dříve zmiňoval, keramik holt musí znát spousty oborů.

http://artkeramika.cz/clanek-1340-prizpusobivi-aneb-pohled-na-cesty-keramikovy.html

V konečném důsledku to vlastně není tak hrozný, když to všechno už zase funguje. Takže mám pocit, že i ten blackout se nějak přežije.

Nakonec se podělím o malou technologickou a nejspíš i technickou vychytávku. Chytré telefony, tzv. Smartphony s dotykovým displejem mají jednu výhodu pro keramiky. Možná víc, ale jednu hračičkovou. Odstraní klasický problém zablácených rukou. Když točíte a zazvoní zákazník a nebo i zbytečný dotazník, což ovšem nepoznáte, máte problém. Zablátíte telefon a nebo jej nezvednete.

Můžete volat zpět později, ale to taky možná uteče zakázka? Zablácený telefon se brzy rozhodne stávkovat, pokud nemáte extra odolnej. Ale i ten má oproti jílu dosti velké výhrady. Dotykáč můžete ovládat speciální tužkou a pak dát hovor nahlas a vše tak vyřídit, aniž by jste telefon byť jen minimálně znečistili.
Všem přeji minimum defektů a poslušné vybavení pro radost.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod