Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Austerlitz 2010 Vánoční řemeslný jarmark

Pozvánka na Vzpomínkové akce 2010

V letošním roce si připomeneme 205. výročí bitvy u Slavkova, a to ve dnech 2. až 5. prosince 2010.

Úvodem celého bloku akcí bude čtvrteční (2.12.) koncert z tvorby hudebních mistrů národů zúčastněných ve „slavkovské bitvě.“ Díla přednese orchestr vedený dirigentem Jiřím Preisingerem, jako sólová zpěvačka se představí vynikající sopranistka Luisa Albrechtová. Koncert se koná v Historickém sálu zámku v 19.00 hod. Pořadatelem je o.p.s. Mohyla míru – Austerlitz a vstup na tuto akci je volný.

Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon (14:00), večerní defilé s přehlídkou a ohňostrojem ve Slavkově u Brna (19:30) a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místu nejtěžších bojů bitvy tří císařů (10:30).

Návštěvníci se mohou těšit i na císaře Napoleona, kterého ztvární pan Frank Samson z Francie. Akce se zúčastní na 1100 účastníků z evropských spolků napoleonské vojenské historie v uniformovaných armádách Francie, Rakouska a Ruska a na 80 koní a 20 děl.

V rámci Vzpomínkových akcí se v sobotu, tak jako každý rok, bude konat i tradiční řemeslný a vánoční jarmark, který bude letos situován do ulice Husovy, na Palackého náměstí a na nádvoří zámku. Ve stylových stáncích si budete moci nakoupit rukodělné výrobky, dárky na Vánoce i pro své potěšení. Nabídka bude opravdu bohatá: měděné či vitrážové šperky, staročeský i malovaný perník, kožešiny, výrobky z kůží, různé doplňky tkané, pletené, batikované, ručně malované, dětské, dřevěné hračky a ozdoby, vánoční ozdoby, nejrůznější druhy čajů, keramika, repliky zbraní, atd.. Chutného jídla a stylového občerstvení bude všude dost. Bramboráky, staročeské speciality, klobásky, maďarské speciality, tradiční trdelníky a mnoho dalších pochutin určitě všem zpříjemní čekání na večerní ohňostroj.

Program zámku bude v sobotu doplněn také velmi oblíbenými oživenými kostýmovanými prohlídkami, které návštěvníky přenesou do napoleonské doby. Při veršovaných prohlídkách se setkají s hlavními postavami, které na zámku žily a nebo jsou s ním historicky spojeny. Věříme, že toto nové představení bude zajímavé a bude se všem návštěvníkům, kteří si jej přijdou shlédnout líbit a odnesou si z něj i zajímavé historické informace. Na tyto prohlídky je nutná telefonická rezervace na pokladně zámku: 544 227 548.

U příležitosti 205. výročí bitvy u Slavkova jsou v prostorách zámku umístěny také dvě výstavy. Obě je možné shlédnout v přízemí zámku. První z nich je výstava Napoleonská epocha na pohlednicích a druhou výstava Slavkovské slunce.

Pro přepravu návštěvníků ze Slavkova u Brna a Holubic na rekonstrukci bitvy a zpět bude v době od 13:00 do 19:00 mimořádně odkloněna linka 106 obousměrně mezi zastávkami Brno, Tržní a Slavkov u Brna, aut. st. po trase a zastávkách linky 601. Tímto bude zajištěno přímé spojení ze Slavkova u Brna a Holubic k motorestu Rohlenka a zpět. Ze Slavkova u Brna k Rohlence bude linka 106 odjíždět v časech 12:52 a 15:22, zpět z Rohlenky do Slavkova u Brna v časech 15:55 a 18:55. Na lince rovněž platí Tarif IDS JMK.

Zámek Slavkov – Austerlitz NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA

barokní zámek, jedna z nejvýznamnějších architektonických památek na území Moravy; roku 1509 získali slavkovské panství pánové z Kounic, kteří jej drželi více než 400 let; koncem 17. století stavbu navrhl a částečně zrealizoval na místě původní gotické komendy řádu německých rytířů italský architekt a stavitel Domenico Martinelli z Luccy; dostaven nejvýznamnějším členem rodu Václavem Antonínem knížetem z Kounic a Rietbergu; v roce 1805 zde po bitvě u Slavkova (Austerlitz) pobýval císař Napoleon; zámek má centrální oválný sál zvaný Historický, kde po bitvě u Slavkova podepsali příměří maršál Berthier za Francii a kníže Lichtenstein za Rakousko; roku 1919 vymírají Kounicové, získává ho rod Palffy, který však dluhy, které na objektu vázly, nikdy nesplatil; po roce 1945 připadá zámek do majetku státu a posléze jej spravuje Památkový ústav; v roce 1996 získává budovu zámku Město Slavkov u Brna; součástí zámku je zámecký park o rozloze 16 ha, horní parter je ve francouzském stylu zbytek parku je styl anglický.

Zámek Slavkov – Austerlitz, Palackého nám. 1, 684 01 Slavkov u Brna Ing. Aleš Šilhánek – ředitel, tel.:544 221 204, 724 342 867 Mgr. Jana Formánková tel.: 544 221 685, 724 717 206 info@zamek-slavkov.cz, www.zamek-slavkov.cz

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod