Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Archivace Levínských vzpomínek....

Přátelé, kolegové,

řada z vás již mi potvrdila, zda a kdy přijedete na výpal pece do Levína / 18-22.10.2017/. Prosím ostatní, aby se případně vyjádřili, kdy s nimi můžeme počítat...S Ivou se chystáme na zahraniční cestu, takže tu od 28.9 do 12.10 nebudeme. Poté již nezbývá mnoho času a my se do Levína přesouváme již v pondělí 16.10, abychom mohli vše ještě připravit na nakládání. To začne ve středu 18.10 a hned jak naložíme začneme pálit. Vykládání proběhne za týden, v neděli 29.10.
Další věc, kterou bych s vámi chtěla probrat je, že vzhledem k tomu, za jak významný moment výpal považujeme, zvažujeme možnost nechat natočit o celé akci dokument  /20-30min /. Od známého nám přišla nadstandartní nabídka, že celý výpal i s nakládáním a vykládkou by natočil a sestříhal za 15 000kč. Je to pro nás astronomická cifra, zvláště po těch všech výdajích spojených s opravou pece. Nezaznamenat to nám přijde obrovská škoda, tudíž jsme přišli s nápadem, že kdybychom se všichni dle možností na natáčení složili, dalo by se to utáhnout. Je to jenom nápad a zajímají mě vaše reakce. Dejme tomu, že by každý dal třeba 300 kč... dostal by pak samozřejmě dvd s filmem. Co si o tom myslíte, šli byste do toho?
Magdaléna Brožová
No a takováto a podobné výzvy by se právě daly řešit pomocí OPS. Jenže to je běh na dlouhou trať a většina skvělých nápadů potřebuje ke své realizaci rychlé rozhodnutí i jednání.. TAkže zatím je možnost alespoň dát vědět...Posbírat vlastní materiály a nebo se pustit rovnou do práce....OPS Doupě už řeší zápis na soudu, všechny dokumenty odeslány.
tm
Zatím mám potvrzeno, že přijedou a kdy od pár lidí.
Z toho vyplývá, že většina přijede na víkend. Prosím kdo můžete, přijeďte dřív, je zcela reálné, že v sobotu budeme mít již dopáleno. Potřebujeme i někoho na pomoc při nakládání. Myslím, že začneme pálit  již ve čtvrtek večer. Potřebujeme lidi na topení u pece, na noční směnu, vození dříví atp....Výzva platí i pro nekeramiky, můžete vzít s sebou někoho se známých, které to třeba bude zajímat...Nenechte nás v tom samotné, přijeďte si to s námi společně užít.. o to jde v první řadě, o společné setkání u pece, která 30 let čekala až se bude moci znovu rozhořet.... Děkuji vám a již se moc těším!
Magdaléna Brožová
PŘEDCHÁZEJÍCÍ VÝZVA BYLA JIŽ ZVEŘEJNĚNA, ALE OPAKOVÁNÍM SE SNAD NIC NEZKAZÍ:
Vážení přátelé, kolegové, příznivci hrnčířské tradice na Levíně,
ráda bych vás seznámila s termínem výpalu historické dvoukomorové pece v hrnčírně čp.10 , do kterého většina z vás natočila během Shimposia hrnce.
Po dohodě s Járou Markem, se kterým jsem konzultovala naložení pece jsme stanovili termín na středu 18.10 až neděli 22.10. 2017. Já budu na místě asi již od pondělí 16.10. Středa a čtvrtek nakládání, pátek až neděle pálení, vše dle aktuální situace, pokud vše půjde hladce, můžeme začít pálit dřív.., takto aby byl na vše dostatek času... Doufám, že přijedete v hojném počtu, potřebujeme nejen pomocníky k nakládání, ale spoustu topičů, vozičů a štípačů dřeva.. Otevírání pece pak plánujeme na další týden, na neděli 29.10. Prosím napište mi, s kým z vás mohu počítat. Již teď se moc těším a věřím, že si to jaksepatří užijeme.. !
Zdraví Magda
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod