Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

9 let keramiky s předponou ART

9 let

Přesně tolik času uběhlo od doby, kdy jsem začal své osobní webové stránky pod doméhou druhých úrovní předělávat na keramický portál.

Přesněji 10, ale teprve v roku 2004 se oficiálně spustily stránky pod vlastní doménou:

[ http://www.artkeramika.cz/uvod.html]

Pohnutky byly všelijaké, plány obrovské a nadšení jakbysmet. Co se za ty roky podařilo a co ne, se dá vcelku dobře vidět na www.artkeramika.cz .

Co vidět není, je práce a náklady. Protože web opravdu funguje a má i vcelku slušnou návštěvnost, začíná být na udržení a rozvoji tolik práce, že ji již jeden člověk nezvládne. Proto se musí spousta věcí zadávat a následně i platit. Pominu -li boj s hackery a roboty, se zálohováním a objemem návštěvnosti, tak udržet se na výsluní vyžaduje neustálý čas i investice.

Toho si zajisté všimli mnozí, co mají vlastní webovky. Stárnou a přestávají být kompatibilní. Vyhledávače je nelogují a tak pomalu ale jistě ztrácí sílu a své těžce vydobyté pozice.

Web takovéhoto zaměření a formátu nebude nejspíš v česku nikdy plně soběstačný. Vždy bude závislý na nějakém dobrodiní a nadšení.

Protože mám k tomuto projektu citový vztah, tak jej zatím hodlám nadále udržovat. Ovšem k jeho většímu rozvoji musíme přispět všichni, co nám na fungování takovéhoto keramického media záleží. Byť jen přispíváním články a nebo odkazy a šíření adresy do světa.

Jelikož se blíží 10té narozeniny, tak provádíme malé omlazení. Hlavně tedy co se systému týká. Jenže ten, i když navenek není vidět je velmi důležitý. Takže pokud máte nějaké připomínky, návrhy a názory, budeme Vám za jejich zveřejnění v této diskusi(pod článkem, jako vždy) vděčni. Pomůže to k příjemnějšímu užívání tohoto mediálního keramického nástroje.

Usnadní to možné změny a vylepšení.

Osobně mám pocit, že by třebas pomohla tvorba osobních webovek a jejich šablona v galerii:

http://www.artkeramika.cz/galerie.html

Jednak by každému jednotlivci odpadla individuální starost o svůj web. Mohl by fungovat pod svou vlastní doménou první úrovně, jako to mají přátelé z Doupěte:

http://keramikstudio.artkeramika.cz/

ale s tou výhodou, že náklady by byly spojeny s hostingem. Včetně všech administračních vychytávek. Každý by si jednoduše spravoval vše sám, stejně jako na FB, fleru či jinde. Ovšem složitost aplikace je o ceně a ta se mění s velikostí počtu zájemců?

To je jen jedna z mnoha možností, jak využít společný potenciál jednotlivých přátel. Nemyslíte?

Keramický webový portál bude jen takový, jaký si jej uděláme. Já vytvořil základ na kterém lze stavět. Bydlení ve společném domě je minimálně ekonomicky výhodnější. A pokud takový dům nabízí neomezený prostor, má taková nemovitost úžasný potenciál.

Co vy na to?

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod