Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

3. ročník multikulturního festivalu Svátek čaje. a keramika

Již za několik dní bude Těšín vonět čajem. Na Zámeckém vrchu u polsko-českých hranic proběhne 10. a 11. červena 3. ročník multikulturního festivalu Svátek čaje.

Seznam účinkujících je dlouhý a pestrý – na hlavní scéně vystoupí slovenští Longital i polští The Magic Carpathians, zazní balkánská hudba v podání folklórní skupiny Wa³asi i tradiční indická hudba. Nejen na scéně, ale i jako přednášející a lektor workshopů o šamanizmu se představí legenda české alternativy - Vladimír Václavek.

Můžete se také těšit na koncert i workshop japonské flétny shakuhachi v podání Vlastislava Matouška. Klasickou japonskou grotesku předvede Malé divadlo kjogénu.

O své zážitky z cest se podělí zkušení dobrodruzi. Návštěvníci se dozví, jak cestovat s malými dětmi, spolu s £ukaszem Wierzbickim procestují stopami Kazimierza Nowaka Afriku ze začátku 20. století, navštíví Čínu i Venezuelu a projdou se po Hedvábné stezce.

Každý návštěvník se může zúčastnit workshopů jógy, origami, plstění, vypalování keramiky raku nebo se naučit vařit s čajem. Jednotlivé body programu budou probíhat střídavě v polštině a v češtině. V zámeckém areálu pak budou rozmístěny stánky s keramikou a bižuterií, čajová jurta a místo klasického dětského koutku bude po celou dobu festivalu probíhat workshop keramiky a práce s hrnčířským kruhem (nejen) pro děti.

Letošní ročník festivalu byl podpořen finančními prostředky z Visegrádského fondu. Jako každý rok je festival „Svátek čaje“ opět zcela neziskový. Organizační štáb rezignoval na jakékoli honoráře a celý výtěžek z aukce, která proběhne během festivalu, bude věnován na pomoc Japonsku, postiženému zemětřesením a tsunami.

Ještě do čtvrtku 9. červena lze zakoupit vstupenky v předprodeji (150 Kč na dva dny, 80 Kč na jeden den) na internetových stránkách nebo v předprodejních místech uvedených na webových stránkách festivalu. Vstupenky na místě konání festivalu stojí 190 Kč na dva dny, pouze na sobotu – 100 Kč.

Veškeré informace o letošní edici a detailní popisky jednotlivých bodů programu naleznete na stránkách http://www.svatekcaje.cz

.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod