Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

1. evropská konference pálení dřevem

Pro příznivce pálení keramiky dřevem bych rád upozornil na mimořádnou akci v rámci Evropy, která se bude konat v německém Bröllinu. Tuto informaci naše firma obdržela od jednoho z hlavních partnerů připravované akce, od dlouholetého obchodního partnera – výrobce pecí, firmy Helmuth ROHDE GmbH.

Poznámka: firma ARTIK STUDIO s.r.o. se nijak nepodílí na přípravě této akce. Bližší informace a registraci naleznete přímo na http://www.woodfire.net

Rychlý překlad textu: 1. evropská konference pálení dřevem

V roce 1999 Owen Rye uvedl pro USA a Japonsko: „...pálení ve dřevě se stalo důležitým proudem... Je to v přímém kontrastu se zájmem v Evropě, jeden se může zamyslet proč tomu tak je.“

Organizátoři Konference dřevopaličů se nad tímto nezamýšlejí, ale chtějí to změnit. Od 2. do 5. září 2010 se bude konat konference v Bröllinu v severovýchodní části Německa. 3 denní mánie pálení dřevem s ohněm, kouřem, výstavami, soutěžemi, předváděním a prezentacemi. Mezinárodní akce není pouze pro samotné dřevopaliče, ale také pro sběratele, provozovatele galerií, studenty a učitele.

Konference je připravovaná do 4 témat:

mezinárodní přehled, výpal ve dřevě a vzdělání, výpal ve dřevě a životní prostředí, výpal ve dřevě a estetika.

Ocenění Log Book, speciální studentské ceny spolu s možností kempovat přímo na konferenci by měly přilákat mladé lidi.

Před-konferenční dílny budou vedeny pány: Lowell Baker (USA, injekce spalování pilin), Paul Davis (AUS, Bourry-Box spalování), Karin Flurer-Brünger (D, papírová pec), Stefan Jakob (CH, stavba pece Raku) a Owen Rye (AUS, stavba pece Little Ripper Kiln).
Poplatek činí 250,- EUR (210,- do 31. 7. 2010) zahrnuje stravování během konference (nikoliv během dílen).

original text in English:

Wood-Fire Conference: For the first time in Europe

In 1999 Owen Rye stated for the US and Japan: ...that woodfire has become mainstream... There is in contrast a lack of interest in Europe and one can ponder why this is so. The organisers of the Wood-Fire Conference do not wonder, but want to change it. From the 2nd to the 5th of September 2010 the conference will take at Bröllin in north-east Germany. 3 days of woodfire-mania with fire, smoke, exhibitions, competitions, demonstrations and, not to forget, presentations. An international event not only for wood-firers, but also for collectors, gallery owners, students and teachers. The conference is designated to 4 themes:  international overview, woodfiring and education, woodfiring and environmet, woodfiring aesthetics. The Log Book Award as well as special students rates in connection with the possibility to camp directly at the conference should attract also young people. The pre-conference workshops will be held by Lowell Baker (USA, sawdust injection burner), Paul Davis (AUS, Bourry-Box firing), Karin Flurer-Brünger (D, paper-kiln), Stefan Jakob (CH, Raku kiln building) and Owen Rye (AUS, kiln building of the Little Ripper Kiln). The fee of 250,- EUR (210,- until the 31st July) includes full meals during the conference (but not the workshops). For detailed informations and registration please have a look at www.woodfire.net.  If you did before and do not notice any change please delete the cache or history of your browser. -The site is always under construction, like the conference itself.

No a pokud chcete jiný překlad, tak takto to vidí Jaja.

Mooooc ji děkuji za pomoc.

Konference Vypaly ve dreve: Poprve v Evrope

V roce 1999 Owen Rye konstatoval pro USA a Japonsko: ...ze vypaly ve dreve se staly hlavnim proudem...coz je v kontrastu s nedostatkem zajmu v Evrope a clovek muze premitat, proc tomu tak je. Organizatori konference vypalech ve dreve se tomu nedivi ale chteji to zmenit.

Konference se kona od 2. do 5. zari 2010 v Brollinu, v jihovychodnim Nemecku. 3 dny drevopalicske manie s ohnem, kourem, vystavami, soutezemi, predvadenim a abychom nezapomneli i prezentacemi. Mezinarodni akce, nejen pro drevopalice, ale take pro sberatele, majitele galerii, studenty a ucitele.

Konference se deli na 4 tematicke okruhy: mezinarodni prehled, paleni ve dreve a vzdelavani, paleni ve dreve a zivotni prostredi, paleni ve dreve a estetika.

Cena casopisu Log Book stejne jako specialni slevy pro studenty ve spojeni s moznosti stanovat primo v miste konference by mely pritahnout take mlade lidi.

Predkonferencni dilny budou vest Lowell Baker (USA, horak s injektazi pilin), Paul Davis (AUS, vypal v Bourry boxu), Karin Flurer-Brünger (D, papirova pec), Stefan Jacob (CH, staveni raku pece) a Owen Rye (AUS, staveni pece Little Ripper Kiln (Maly Rozparovac, pozn.prekl.).

Poplatek 250,- EUR (210,- do 31. cervence) zahrnuje plnou penzi v prubehu konference (nikoliv v prubehu dilen).

Pro podrobnou informaci a registraci se prosim podivejte na www.woodfire.net.

Pokud jste to jiz udelali a nezaznamenali jste zadne zmeny, smazte si kese nebo historii ve vasem prohlizeci.

Na webu se neustale pracuje, stejne jako na konferenci.

Jaja

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod